AIOBoot ile Usbdisklere Multiboot hazırlama işlemleri Türkçe

AIOBoot ile Usbdisklere Multiboot hazırlama işlemleri Türkçe
Merhabalar değerli arkadaşlar AIOBoot adlı,uygulama ile elinde birden fazla işletim sistemlerinin bulunduğu iso dosyalarını göstererek bu uygulamaya Multiboot (çoklu sistem) kuruculu,Usbdisk’ten boot yöntemleri ile ‘Pardus Linux’ dahil,çoklu sistem hazırlayarak usbdiskler üzerinden uefi,legacy yöntemleri ile rahat şekilde işlemler yapabiliyorsunuz.Daha fazla kurtarma araçları,işletim sistemleri vb.bir çok araç ve gereç ekleme hazırlama işlemlerinide (win üzerinden). ayrıca yapabiliyorsunuz.

Bilgi: AIOBoot uygulamasının Türkçe çeviri işlemlerine tarafımdan destek olunulmuştur.Geliştiricisine Pardus Linux işletim sistemininde,diğer linux dağıtımları listesine eklenmesi belirtildi kendisi sık sık güncelleme yaptığından bir sonraki güncelleme ile AIOBoot uygulamasınaTürkçe dili dahil ederek.Entegrasyon sekmesine Pardus Linux ile beraber güncellendi.
AIOBoot indirme linki
Alternatif Linkler

Uygulamanın ekran görüntüsü
image

Screen_Shot's

Screenshots

Below is a screenshot of AIO Boot. Includes Grub2 Menu, Grub4Dos, iPXE and AIOCreator tool. Click on image to see full size.

AIO Boot Grub2 Menu English|1023x768

This is the Grub2 MENU of AIO Boot. You can quickly launch into the MENU by its corresponding hotkey.

AIO Boot Grub4Dos Menu|1023x768

This is the Grub4Dos MENU of AIO Boot. Only use Grub4Dos if your computer is not compatible with Grub2.

iPXE Menu|1024x768

AIO Boot supports booting via LAN. This is the iPXE menu of AIO Boot.

AIO Boot Extractor|327x268

AIO Boot Extractor helps you format drives, extract to install AIO Boot and install Grub2, Clover and Syslinux.

FAT32 & NTFS|326x293

AIO Boot Extractor also offers the option of creating two FAT32 and NTFS partitions for USB.

AIOCreator.exe|536x304

AIOCreator tool is compact and user-friendly.

AIO Boot Integrate|536x304

You can easily integrate many Windows, Linux, Antivirus and Android installers into AIO Boot.

AIO Boot Settings|392x327

You can change the language, background, fonts for Grub2 and many other settings in Settings .

Partition Image Mapper|710x299

Partition Image Mapper helps you to create FreeBSD, TrueOS, macOS, Ubuntu Server, Debian and Kali Linux installers without losing data.

Diğer Ekran görüntüleri için
Uygulamanın anasayfa linki
AIOBoot ile multiboot yapımı işlemleri ile ilgili daha evvel hazırladığım videolu anlatım. Not: Eski ve ingilizce dilinde olduğu zaman hazırladığım videonun eski halidir ancak fazlası ile iş görecektir.
Daha fazla detayları ilgili Türkçe makale,anlatım içerik ekleme vb.özellikler ile ilgili bilgiler için buradan
Video içeriği:

• İndirilen uygulama (AIOBoot)'u Usbdiske (Fat32/Ntfs) iki bölümlü olarak partition’lara ayrılması eklenmesi.
  • Linux,Windows,Recovery backup araçlarının iso dosyalarının uygulama üzerinden hızlı şekilde eklenmesi çalıştırılması vs.
    Yararlı olması dileğiyle :slight_smile: iyi forumlar! herkeze saygılarımla.
2 Beğeni

Taşınabilir HDD lerde ayırdığımız bölümü de bu programla multiboot yapabiliyor muyuz?

1 Beğeni

500gb seagate taşınabilir harddisk’imi bu programla iki bölüm yaptım Fat32/ntfs partition şeklinde kullanıyorum 50 farklı sistem ve recovery araçlarının iso dosyalarını uygulamada ilgili birimlerden ekledim şu ana kadar sorun yaşamadım.Sizde yapabilirsiniz elbette önemli olan disk alanı geri kalanını uygulama çözmekte.

Fat32 olan bölümlere sistemleri Linux,windows,aomei,acronis vd.,ntfs olan ayırdığım bölüme yedekleme şeklide işlemlerimi sürdürüyorum.Uygulamanın + olarak gördüğüm yanı iso içerisinden orn.install.wim,install.esd sıkıştırmalı algoritmaya sahip dosya uzantılarınıda ayırarak ihtiyaç duyduğu grub2/4 dos,bootmgr,efi32,boot32,boot64 dosyalarını bünyesinde barındırdığından,iso dosyalarını tamamen eklememeside bu bağlamda boyuttanda tasarruf etmeyi sağlamakta.

Eskisi kadar çok fazla ilgilenmiyorum artık.işe yarasın ve bilmeyen arkadaşlar istifade etsin düşüncesi ile ekledim,uygulamayı kullanarak deneme yanılma yolları ile sonuç elde etmek bu ışıkta yapılandırmaların ve değişikliklerin hayal gücü ile sınırlı olduğu kanaatindeyim.Uygulama sürekli olarak güncellenmekte yeni özellikleri bir sonraki versiyona eklenerek upgrade edilmekte üstte eklediğim kaynak linklerden istenilen özelliklerin eklenmesi ve yaşanan sorunları mail olarak yorum atarak yapımcısına yazmanız halinde kendisi çok hızlı şekilde geri dönüş yapmakta bunuda not olarak ekleyeyim. :slight_smile:
Saygılarımla.

3 Beğeni