Başlatıcının İkonunu Değiştirmek

Hocam iyi günler,
Java ile çalışan bir program indirmiştim. Çalışması için çalıştırı masaüstüne ekleleyerek çalıştırdım. Neyse buraya kadar sıkıntı yok, program çalışıyor. Fakat ben buna simge koymak istiyorum yoksa böyle görünüyor:
Ekran görüntüsü_2017-12-27_20-56-27
Ne yapmam lazım? Teşekkürler

1 Beğeni

Oluşturduğunuz başlatıcı üzerinde fare sağ tuş - seçenekler - genel sekmesindeki simgeye tıklayın.

1 Beğeni

Hocam orada istediğim ikon yok veya kendimiz bir ikon oluşturduk mesela, onu nasıl ekleyeceğiz?

Kalıp dosyalarını seçip istediğiniz resim dosyasını seçebilirsiniz.

1 Beğeni

Hocam peki onu nasıl yapacağız?

1

1 Beğeni

Çok teşekkürler Kaan Bey.

1 Beğeni

Hocam gönderinizi “Çözüm” olarak işaretliyemiyorum. Yani çıkmıyor öyle bir kutu.

Hocam sorun çözüldü fakat bir tane daha var değiştirmem gereken. Şu “İndirilenler” Klasörünü nasıl yapıcam oradan simgeye tıkladığım da menü gelmiyor.

Sorunuzu daha açık yazınız. Tam olarak yapmak istediğiniz nedir? Hata var ise ekran görüntüsünü paylaşın.

1 Beğeni

Hocam “İndirilenler” klasörünün simgesini değiştirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Sağ tıklayıp özellikler dediginizde amblemler kısmından değişiklik yapabilirsiniz. Ama burda kalıp dosyası diye bir seçenek yok sanırım. Varolanlardan birini secmelisiniz

Peki kendi istediğim logoyu nasıl koyarım?

Böyle bir seçenek yok diye biliyorum.

Peki Pardus ekibi sistemin dosyalarını hazırlarken nasıl simge koyuyorlar?

Indirilenler klasörü sistem klasörüdur. /usr/share/icons/ altındaki simge setlerinden hangisi seçili ise o simge setindeki places dizininin altındaki simgeyi kendine otomatik olarak alır. Örneğin Firefox, Documents, panel deki ağ ve ses simgesi gibi simgelerde böyledir. Değiştirmek icin ilgili dizindeki simgeyi adını değiştirmeden başka bir simge yer degistirmeniz gerekir .

4 Beğeni