Belediyelere İvedilikle Pardus'a Geçin Talimatı

İlgili haberin linki aşağıda. Sevindirici bir haber. Yaptırım kötü olsa da yaptırımın böyle iyi tarafları da çıkabiliyor.

Şu anda bir ilçe milli eğitim de memurum. Kullandığım bilgisayarda pardus kurulu (deneme çalışmaları yapıyoruz) Yaklaşık 20 gündür aktif olarak kullanıyorum. Dys ofis işleri v.s herhangi bir sorun yaşamadım. Tek sıkıntı belki libreoffice olabilir ki o da yeni yeni kullanmaya başladığımdan çıkıyor. Zamanla o da oturur.

Demem o ki MEB’de sorunsuz kullanılabiliyor. MEB tüm okulları ile beraber geçişini sağlarsa ülke adına büyük bir katkı sağlanır. Umarım ileride görebiliriz bu gelişmeyi.

6 Beğeni

Tabi ki, çok güzel bir hareket olmuş gerçekten. Bunu daha önceden yapmamız gerekirdi hemde. Ayrıca geliştiriciler ne kadar çok kullanıcı görürse okadar çok iştaha gelecektir. Böylelikle Pardusun gelişimi biraz daha hızlanacaktır. MS den libreye geçiş gerçekten de çok zor. Ancak zamanla buda gelişecektir. Ben bir zamanlar linuxda çok güzel alternatif bir ofis yazılımı bulmuştum ama ofis programları ile işim olmadığı için pekde ilgilenmedim. Ben genelde google ofis programlarını kullanıyorum (Online olduğu için)

1 Beğeni

Bizim idareci kadro yani daire amirleri Alıştıkları Widows tan kolaylıkla kurtulamazlar.Pardus’a geçmek için tam fırsat Tübitak çözüm ortaklarıyla kurumları PARDUS’a geçirmek için işbirliği yapmalı.Bu fırsat kaçırılmamalı yukarıdan gelecek bu emir çok şeyi değiştirir.HAYIRLI OLSUN.Hem de bu işi MERKEZDEN yani bakanlıklar bazında yapmalı.

Geç bile kalındı. Amerika ile kriz işi, sonuçları bakımından çok daha hayırlı oldu. Yoksa Pardus’a geçiş sürekli erteleniyordu.

"… Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz.
Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz.
Allah bilir, siz bilmezsiniz."
{Bakara:216}

2 Beğeni

Eyüpsultan Belediyesi olarak 2016 yılından beridir Pardus işletim sistemi ve açıkkaynaklı uygulamaları kullanmaktayız.
Kullanım oranı ne kadar artarsa düzeltme taleplerinin yerine getirilmesi o kadar kolaylaşacaktır.
Üşenmeyin, ertelemeyin bir an önce göç analizine başlayın. Biz başladığımızda yalnızdık ama şimdi sizin
yanınızda duracak tecrübemiz var.

2 Beğeni

:slight_smile: aradığım mesele. belediyemizi pardus a gecirmek icin tecrübenizden faydalanmak isterim. Başkanımız son derece destek vermek ile beraber tabiki direnç gösteren (dirençte tavan) müdürlüklerimiz fikir değişmesine sebep olabiliyor. yazılım ile başladığımız beyaz masanın arka plana alındığını söylesem tanımlamaya yeterlidir.

belediyemizde en azından mali hizmetlerde pardusu kullanıp örnek olmak istiyoruz. otomasyonumuz ve ebys miz html tabanlı sorun yok. (akis gördüğüm kadarı ile her yerde kullanılıyor)geriye arşivde tuttuğumuz pdf ve office dosyalarımız var (ms office ile hazırlanmıs dosyalar libra ile acılıyor diye biliyorum) yazıcı ve imzalanmış muhasebe fişlerini taratıp arşive alıyoruz.

özetle durumumuz bu.

1 Beğeni

Merhaba

eposta adresiniz nedir?

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.