Çalışmalara başlamanız bizi heyecanlandırdı. FAKAT

İyi günler. Öncelikle çalışmalara başlamanız bizi bir hayli tekrardan heyecanlandırdı.

1995 yılından bu yana Linux sürümlerini denemekte ve kullanmaktayım.

Store olmadan bu sürümü kullanmak doğru mudur sizce? Çalışmaların devam ettiğini söylemişsiniz ama,store olmadan başlamak hata bence. Daha önce sonlandırılan sürümlerde dahil olmak üzere başlangıç olarak seçtiğiniz video oynatıcı ve müzik playerlar neden popüler olan vlc,amarok,banshee seçilmiyor? Ki 17.1 DDE de store olmamasına rağmen kullanmamanız gerçekten ilginç.

Şuan için Linux sürümleri içerisinde ZorinOS kullanım kolaylığı ve arayüz seçimi bakımından tartışmasız en iyilerinden. Örnek alınmalı diye değerleniriyorum.

Çalışmanız ve gayretlerinizden dolayı teşekkürler ediyorum.İnşAllah Pardus hak ettiği yerlere gelecektir sayenizde. Kolay gelsin. Saygılarımla.

1 Beğeni
4 Beğeni

ZorinOS linux dağıtımını kullanmadım ama hakkında internetten araştırmalar yaptım. ZorinOS masaüstü oldukça windowsa benzediğini gördüm. ZorinOS’u Pardus’un örnek alması artı ne katar bilemiyorum doğrusu. Biz pardusun yaygınlaşmasını istiyorsak öncelikle çocuklara ve gençlere sevdirmeliyiz diye düşünüyorum. Bu bağlamda da deepin masaüstü albenisi yüksek bir ortam. Deepen, android tablet, macOS tablet ve win 10 karışımı bir masaüstü ile gayet canlı ve hoş olmuş. Ben hem kendi çocuklarımda hem de arkadaşlarımın çocuklarında pardus DDE’nin sevildiğini müşahede ettim.
Artık işyerlerinde aman aman donanım özellikleri çok düşük, o işletim sistemini kaldırmaz bu işletim sistemini kaldırmaz diyeceğimiz bilgisayarlar kalmadı. En düşük donanımlı bilgisayara win7 veya win 10 kurup mesai arkadaşlarımıza verebiliyor isek, pardus DDE’yi de çok rahat çalıştırabilir bu bilgisayarlar. Bence DDE masaüstünden vazgeçilmemeli hatta yoğunlaşılmalıdır diye düşünüyorum.
Bu vesileyle DDE masaüstünü bize kazandıran Pardus ekibine de çok teşekkür ediyorum. Selamlar saygılar.

8 Beğeni

Size canı gönülden katılıyorum Mesut Bey. DDE deepinden daha stabil ve hızlı çalışıyor. Sadece internete girip e-maillerini kontrol eden kişilerin kesinlikle kullanması gerektiği bir masaüstü ortamı ve çok güvenilir. Linux yazılımı ve sürümleri küresel bir çaba sonucu ortaya çıkmıştır ve devam etmektedir ayrıca dünyanın geleceğidir Linux. Birbirine benzemesi asla sorun değildir ki, Deepin baz alınmıştır. Benim ZorinOS u örnek vermem sadece kullanıcılara daha çabuk ulaşılmak içindir. Dock olarak çeşitleme yapılırsa daha çok kullanıcıya ulaşmak mümkün olabilir diye değerlendiriyorum. Ayrıca Pardus DDE , Zorin OS ve mintten, şimdiye kadar kullandığım kadarıyla daha stabil ve sorunsuz. Tabi dezavantaj mağaza olmaması.

Pardus DDE ve XFCE bizim yazılımımız ve bizim mühendislerimiz yapıyor.Kullanıp geri bildirimimizi yapmak vatandaşlık borcumuzdur.

Mesut Beyinde söylediği gibi,eşimize dostumuza anlatıp kullanmalarına yardımcı olmalıyız.

4 Beğeni