Chrome açılmıyor

Selamunaleyküm ben bilgisayarıma format attım ondan sonra bazı programlar kurdum.
1-wine
2-radiant
ve bu radiantı kurduktan sonra chrome açılmadı tahmini düşüncem chrome paketi silindi ve bunu nasıl açacağımı bilmiyorum veya tekrardan kaldırıp kuramıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden
Teşekürler.

Tekrar kuramıyorum derken neyi kastediyorsunuz yeteri kadar bilgi vermemişsiniz. Hangi yöntemleri denediniz yazmamışsınız. Bu kadar bilgiye karşın ne cevap verelim bilemedik

chromeyi açmaya çalıştığımda açılmıyor paketini kaldırıp tekrar kurdum ve buna rağmen olmadı.
bunun harici başka çözüm warmı.

Aşağıdaki komut ile kaldırınız;

sudo apt-get purge --remove google-chrome-stable

Bu işlemden sonra ev dizinine girerek Ctrl-H tuşu ile görünmez dizin/dosyaları görünür hale getirerek .cache ve .config dizinleri içerisindeki google-chrome dizinlerini sildikten sonra, tekrar yükleyiniz.

Cüneyt bey bunuda denedim ama olmadı başka bir çözüm yolu warmı acaba

Komut satırından google-chrome yazarak çalıştırmak istediğinizde verdiği bir hata var mı?

[349:388:0926/113102.403207:FATAL:nss_util.cc(632)] NSS_VersionCheck(“3.26”) failed. NSS >= 3.26 is required. Please upgrade to the latest NSS, and if you still get this error, contact your distribution maintainer.
İptal edildi

böyle bir hata war

@cuneyt.ulusoy bugün yine bir bilgisyara wine kurdum wine yi kurduktan sonra da chrome açılmadı.Önceden yazdığınız komutları yaptım.

Aşağıdaki komut ile kaldırınız;
sudo apt-get purge --remove google-chrome-stable
Bu işlemden sonra ev dizinine girerek Ctrl-H tuşu ile görünmez dizin/dosyaları görünür hale getirerek .cache ve .config dizinleri içerisindeki google-chrome dizinlerini sildikten sonra, tekrar yükleyiniz.

ondan sonra tekrar kurmama rağmen olmadı bundan sonra hangi bilgisyara wine kurduktan sonra chrome silinecekmi farz sayalım siliniyor bunu tekrar yüklenemiyorumu ben çünkü denedim yüklememe rağmen kurulmadı
örneğin xfce4-appfinder - network-manager-gnome bunlarda oluyor ama chrome neden yüklenmiyor lütfen bir çözüm söylermisiniz.

Yükleme ve program kaldırma işlemlerinizde detaylara dikkat ederek işlemlerinizi onaylayınız. Hangi sistemi kullandığınızı belirtmemişsiniz. Yeni sistem yükleyerek güncellemeleri aldıktan sonra uzak bağlantı programı yükleyerek özelden mesaj atarsanız, wine ve chrome yükleme işlemlerini beraber yapabiliriz.

Pardüs Kurumsal ı kullanıyorum
wine kurduktan sonra uç birime baktığımda orda kaldırılanların içinde gözükmedi