DYS döküman düzenleme hatası

(Arif) #22

Fatih Bey elinize sağlık yeni bir kurulum yaptım sorunsuz kurdu. Tek sorun “Kullanıcı Arayüzüne Nesnelerin Getirilmesinde Hata Oluştu.” onu da Ramazan Bey 'in bulduğu çözümle hallettim. Fakat bir de şu sorunla karşılaştım;
DYS den yazıcı çıktısı alamıyorum. Bilgisayara bağlı 2 ağ+1 yerel yazıcı var. LibreOffice den olsun, Sınama Sayfası olsun hepsinden çıktı alabiliyorken DYS 3 yazıcıdan da çıktı vermiyor. Sizlerde durum ne acaba?

(Fatih Kabakçı) #23

Arif bey, konuyu Tübitak’ a bildirdim.

• Uyap Editörden kaynaklandığını ,

• Havelsan’a bildirdiklerini ,

• Uyap editör için yeni bir sürüm yayınlanacağını söylediler.

O zamana kadar beklemedeyiz maalesef.

(Arif) #24

Fatih Bey,

Dediğiniz gibi kayıtlı bir udf dosyasının da çıktısını vermiyor. Uyap Editör düzeltilene kadar beklemedeyiz o halde.

Bir de şu da bir problem sanırım, ekran görüntüsünde yer alan Diske Kaydet butonu ile dosyayı masaüstüne kaydedeyim dedim ama onu da kaydetmiyor. O da Uyap dan mı kaynaklanıyor bilmiyorum.

Ads%C4%B1z-1

İyi çalışmalar.

(Fatih Kabakçı) #25

evet hocam. Zaten sadece o iki sorun var. Ankara’da MEB hattı olan bir okul veya kurumda deneme yapacaklarını söylemişlerdi. Henüz bir sonuç çıkmadı sanırım. Bekliyorum.

(Arif) #26

Sadece Pardus kullanıyorum fakat her seferinde sadece çıktı almak için windows olan bir bilgisayar bulmak zorunda kalıyorum. Uyap editörün çıktı alma sorununu hallederlerse çok güzel olacak.