Etap ekran çözünürlüğü

Merhaba,

Etap Eta-0.2.0-S0-5 sürümünü bilgisayarımıza yükledik. Ekranımız 38402160 çözünürlüğe sahip. Fakat çözünürlük 4k olmasına rağmen 12801024 olarak çıkıyor. Yazılar okunmayacak durumda sanırım ekran kartı sürücüsü ile ilgili bir sorun var. Bilgisayarımda ekran kartım işlemci üzerinden kullanılmaktadır. Harici bir ekran kartım yok. İşlemci modelim aşağıdaki gibidir. Ekran çözünürlüğümün 3840*2160 olarak ayarlanması için yardımlarınızı rica ederim.
Ati’nin sitesinde uygun çözünürlük bulamadım.

Cpu A12 serisi

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.

Ekran Çözünürlüğü - cuneyt.ulusoy tarafından #2 likindeki adımları deneyiniz.

1 Beğeni

Merhaba,

Belirttiğiniz adımları denediğimde aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.

cvt 3840 2160 (yazdığımda aşağıdaki gibi model bilgisi gözükmektedir.)

" 3840x2160_60.00" 712.75 3840 4160 4576 5312 2160 2163 2168 2237 -hsync +vsync

xrandr --newmode " 3840x2160_60.00" 712.75 3840 4160 4576 5312 2160 2163 2168 2237 -hsync +vsync (komutunu yazdığımda aşağıdaki gibi bir hata alıyorum)

Failed to get size of gamma for output default

xrandr --addmode VGA1 3840x2160 (VGA-VGA1-DVI-HDMI-HDMI0-HDMI1-HDMI2-HDMI3 hepsini denedim benim bilgisayarım HDMI’dan bağlı komutları yazdığımda aşağıdaki gibi bir hata alıyorum)

Filed to get size of gamma for output default
cannot find output “HDMI”

Teşekkürler,
Saygılarımla.

Ekran kartının sürücüsünü güncellemeyi denedinizmi?

Merhaba Kaan Bey,

Maalesef driver güncellemesi yapamadık. Uygun driver bulamadık.
Aşağıdaki driverları işlemci modelimize istinaden indirerek denedik fakat driver uygun olmadığı hatasını aldık.

Ekran kartınızın modeli nedir?

Tekrar Merhaba,

İşlemci modelimiz : AMD A12-9730P Radeon R7
Ekran kartı modelimiz: AMD Carrizo

Ekran kartımız işlemci içerisinde gömülür. Harici bir ekran kartımız yoktur.

Teşşekkürler.

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMDGPU-PRO-Driver-for-Linux-Release-Notes.aspx bu linkte ubuntu için bir anlatım var. Denemeye değer bence.

Anladığım kadarıyla Vestelin ürettiği sahadaki tahtalardan farklı eğer dokunmatik hid ise direk Pardus 17.1 DDE yükleyin. Etapla uğraşmayın derim. Kurmadan da test edebilirsiniz DDE yi.

Merhaba,

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMDGPU-PRO-Install.aspx adımların tamamını denedim yükleme adımına kadarki komutların tamamını uyguladık. Yükleme komutunu girdiğimizde Unsupported OS hatasını almaktayız.
Nasıl ilerlememizi önerirsiniz.

Teşekkürler.

Merhaba,

Biz şuan E-tap sürümü ile ilerlemek istiyoruz. Bu durumda bize yardımcı olmanızı rica ederiz.

Belirttiğniz üzre 17.1 sürümünü kurdum. Ekran çözünürlüğü düzgün şekilde çalışıyor. Herhang bir sorun yok. Fakat aynı şekilde Etap sürümünde de çalışmasını istiyoruz.

Teşekkürler,
Saygılar.

Merhaba,

Ekran çözünürlüğünde tıkanmış durumdayız!! 17.1 sürümünde çalışmakta etap sürümünde çalışmamaktadır. Nasıl ilerlememiz önerilir?

Teşekkürler,
İyi çalışmalar.

merhaba,

amdgpu-pro driver yuklemesinde sorun dosya icindeki text dosyasini editleyip ubuntu yerine “pardus” yazinca, driver yuklenebiliyor fakat sistem acilista akan yazilarda cozunurluk degistirmesine ragmen bir turlu ana ekran gelmedi.

amd ryzen 5 2400g apu islemci kullaniyorum fakat ekran cozunurlugunu nasil duzeltecegim konusunda cozum bulamadim. cozum icin baska bir yol var midir.