ETAP Kurulumu için yardım

Okulumuzdaki bilgisayarlara artık Windows yerine Pardus ETAB kurmak istiyorum. Bunun kurulumu da normal bilgisayarları kurulduğu gibi değil mi? Bir anlatabilir misiniz?

Kılavuz’u inceleyiniz.

Anlamadım :frowning: . Yeni bir başlangıç için fazladan terim kullanılmış anlatımda. Biraz daha basitleştirilmiş bir anlatıma ihtiyacımız var.

iso’yu program aracılığı ile belleğe atıp bios ayarlarına giriyorsunuz. bu ayarlardan sonra kurulum işlemlerine başlıyorsunuz.

Buradaki yazıyı anlamadım.

Linux ortamında indirdiğiniz iso kalıp dosyasını yazdırmak için dd komutu kullanabilirsiniz.

Yani sonuç olarak normal bilgisayara kurulumdan bir farkı yok.

Evet, normal hatta bilgisayara da kurabilirsiniz.

Tamam teşekkürler. Wine kullanımınıda çözersem okuldakitahtalara yüklemeyi düşünüyorum. Okulda öğretmenlerin derse yardımcı olması için kullandığı z-kitaplar .exe uzantılı.

z-kitap kullanabilen oldu mu bilmiyoruz, isterseniz yeni bir konu açın.

1 gönderi var olan bir konu içinde birleştirildi: ETAP Z-Kitap Kullanımı

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Eba haricinde yaın kullanan öğretmenlere ilgili yayının yayınevinden z-kitaplarının deb versiyonlarını talep etmesi gerekliliğini anlatmak daha uygun çözüm olacaktır.

Aksi halinde “yayınlarımız Pardus ile uyumlu diye” YANLIŞ/Yanıltıcı lanse edilebiliyor.

1 Beğeni