Firefoxda bir kişi bazen haber okuyor

Arkadaşlar Pardus kurumsal 5 kullanıyorum. Firefox ile internette iken bazen bir erkek sesi hep aynı cümleleri tekrarlayıp duruyor. Virus olabileceği endişesiyle firefoxu kaldırıp en güncel olan V.51 kurdum. Yine bazen aynı ses haber okuyor. Sisteme format atıp temiz kurulum yaptım sonuç değişmedi. Haber okuyan Ses şu: Avustralya polisinin yaptığı bir vergi denetimi sırasında… sesini duyuyorsunuz ses bitiyor. Bu durum bazen saatte 4-5 kez oluyor. Böyle bir durumla karşılaşan var mı? Bu durumdan kurtulabilirmiyim? Bu sorunun Firefox mu yoksa pardusdan mı kaynaklandığı hakkında bir fikrim de yok açıkçası. Sadece firefox da oluştuğu için konuyu bu başlık altında açtım.

1 Beğeni

Hangi sitelerde oluyor? Yanda yada biryerlerde otomatik reklam videosu oynuyor olabilir, ses gelen sekmenin üstünde hoparlör işaretini tıkladığınızda sekmenin sesi kapanacaktır.

Şu an Yandex aramadayım.Sadece arama sonuçları görülüyor buna rağmen bu ses yine geldi.

Otomatik reklam videolarından tamamen bağımsız bir durum. O tip videolarda dediğiniz gibi hoparlör işaretini kapatarak sesi kesiyorum, bu bambaşka birşey. Daha dikkatli takip edeceğim.

chrome kurup deneyebilirbisiniz veya chromium

1 Beğeni

Erişebilirlik ayarlarından ekran okuma aktif edilmiş sanırım. Ayarlarınızı kontrol edip bakabilir misiniz?

bir etkinliğinizde firefox video içeren bir site adresiyle açık kalmış. Meta + Tab tuşları ile diğer etkinliğinize geçin.