"image" anydesk sıkıntısı

Selam Aleyküm şöyle bir sıkıntı var pardüse anydesk kurdum ve o kurduğum bilgisayarın image sini aldım
sonra farklı bir bilgisayara format attım ve anydesk numarası aynısını verdi ama mantıken bu tür programlar ıp bazlı olduğu için otomatik değişmesi lazım ama değişmedi.Değişmediği içinde bende kaldırıp kurmayı dednedim ve kaldırdım ve kurdum ama buna rağmen aynı numarayı alıyor bunun için bir çözüm varmı yoksa 15-20 tane bilgisyara yeniden format atacam veya anydesk paketini kurmadan yapacağım ve image sini alıp ondan sonra atacam bana bunun için diğer bilgisayarlara bağlantı kururken çakışmaması için anydesk numarasını nasıl değişirim.

Mac numaralarınıdan türetiyor olabilir. Bilgisayarların mac numaralarının aynı olup olmadığını kontrol edebilirmisiniz?
sudo ifconfig komutu ile bulabilirsiniz.

şuan bağlanabileceğim kimse yokta farzsayalım hepsinin mac adresi aynı diye oluyor bu numaraları değişme şansımız yokmu.
Şöyle bişey diyeyim ben bunun debian paketini kurmadan image sini aldığımda farklı numara alıyor ama anydeskin debian paketini kurduğumuzda o şekilde image sini alırsam bu sefer aynı numarayı alıyor ve değişmiyor.
ve değişmediği için kaldırıp kurdum ve yine aynı numarayı aldı.

Merhaba;
Mac numaralarının aynı olması çok düşük bir ihtimal. Çünkü bunlar donanımın üzerinde yazılı. Ancak donanım sahte yollarla kopyalandığında veya bir yazılımla mac farklı gösterilmek suretiyle (MAC address spoofing) olabilir.
Selamlar.

Mac adresi değiştirmek için:

Pardus 5 için:

sudo /etc/init.d/networking stop
sudo ifconfig eth0 hw ether MAC_ADRESI
sudo /etc/init.d/networking start 

Pardus 17 için:

sudo /etc/init.d/networking stop
sudo ip link set eth0 address MAC_ADRESI
sudo /etc/init.d/networking start

Not: Komutlarda bulunan eth0 bağlantı türünü belirler. Bağlıntınıza göre değiştiriniz.

2 Beğeni

kaan bey benimki pardus kurumsal
onun için varmı.

Merhaba;
Windowsda SID denen bir kavram vardı. Burada da benzer bir durum olabilir. İmage işi için biraz araştırma yapmak gerekebilir.

buraya bir bakınız isterseniz.
O işleri sizin için hallediyor. Hem network üzerinden çalışanı hem bireysel olanı var.

Selamlar.

Pardus 5 için olanı kullanın.

Merhaba;
http://support.anydesk.com/forums/251923-general/suggestions/6106629-changing-the-username
Buranın şu an itibariyle en altındaki mesajda birisi “In the beta version, the id will be auto-generated and can not be changed. In the final version, you will be able to freely choose your AnyDesk-ID, if it is still available.” diyor. Yani beta versiyonu kullanıyorsanız ilk kurulumda bir defa alıyor. Değiştiremiyorsunuz. Eğer final versiyonunu alırsanız olur diyor.

Ve AnyDesk-ID (veya AnyDesk-Address) bilgisinin sanki mac ile ilgisi yok gibi…
Eğer beta kullanmaya devam edecekseniz, bu yazılım dışındaki her şeyi kuracak, bu yazılımı imaj işleminden sonra kuracaksınız, veya açık kaynak olan bir tane alternatifini bulmanız gerecek gibi görünüyor.

Selamlar.

Yukarıda aktarmıştım.

Tek bir imajdan yüklemişsiniz. Maclerin aynı olma ihtimaline karşı kontrol ediniz.

Final versiyonunu nasıl indirebilirm indirme linki varmı acaba .

Öncelikle merhabalar. /home/kullanıcıadı/.anydesk dizinin oluşmaması gerekirdi. Eğer böyle bir dizin var ise silmeniz gerekecektir. Anydesk id bilgisi /home/kullanıcıadı/.anydesk/system.conf içerisinde bulunuyor karşılaştığınız durumun sebebi budur any desk ilk açıldığında bu dizin altına sistem bilgilerini oluşturuyor. Kolaylıklar dilerim.

1 Beğeni

Bu konuda çok emin olamıyorum. Mac donanımın adresidir.
Klonlu bir kart kullanmıyorsak, veya hususi olarak değiştirmediysek bir imajı aynen alıp başka bir yere atmakla kopyalanamaması lazım.

Selamlar.

Merhaba;
Bu geçerli ve kıymetli bir bilgi olabilir, benim kanaatimce bunu bir deneyin. Arkadaşın ifade ettiği gibi o bilgileri burada tutuyor olabilir. İmajı almadan önce ilgili dizini silin. Eğer burada tutuyorsa, imajdan açıldığında adresi yeniden oluşturup dizini tekrar vücuda getirebilir.
Denemekte fayda var.
Levent arkadaşımıza da teşekkür ediyorum.

Selamlar.

1 Beğeni

slm arkadaşlar ve abdurahman bey anydesk e şu şekilde bi çözüm önereyim size karşıdaki pc size anydesk i verdiği zaman anydesk adresi yerine karşıdaki pc nin ip adresini anydesk adresinize yazın bu şekilde de bağlanacaksınızdır.
ör.

Kaan bey şimdi böyle bir hata verdi

Diğer bilgisayarlardaki mac adreslerini kontrol ettinizmi?
Eğer aynı ise yukarıdaki komut ile mac adreslerini değiştirip deneyiniz.
Komut network değil networking olacak.
Yazmış olduğunuz mac adresi değil.
Canlı sistemde imaj yüklemiş olduğunuz sistemi açarak sudo ifconfig komutu ile mac adresnin öğrenin ve sisteminizi normal açarak mac adresini aynı komut ile öğrenip karşılaştırın. Mac adresleri farklı ise; canlı sistemden almış olduğunuz mac adresini yukarıdaki komutta yazarak değiştirin.

çok teşekürler ismail bey dediğinizi yaptım oldu değir yolları denedim anydeskin numarasını değiştim olmadı bu yöntem oldu çok yardımcı oldunuz.tşk

şuan doğru yaptığım halde bi farklılık olmadı diğer bilgisayarıda ancak yarın öğrenebilirim ikisininde fotoğrafını çeker size atarım ama bunun mac ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.
anydeskin numarasını değişme şansım warmı acaba.