İşletim sistemi seçme yerinde klavye çalışmıyor

(kenan) #1

merhaba ben çift işletim sistemine sahibim windows 8 kullanarknen birden ekran gidip geldi sonra pc yeniden başlattım orda işetim sistemi seçme yerinde klavye işlemiyor 5 saniye bekleyip pardusa giriyo onarımada girmiyor sanki klavye pardusa kadar işlemiyor yardım abilerim

(ahmet çaydere) #2

Setup’ a girmeyi denedinmi ? Hatanın Grup la ilgisi olmayabilir . Aynısını bende yaşamıştım klavyeyi başka bir usb portuna taktığımda düzelmişti.

(kenan) #3

yok ondan değil Pardusta klavye sorunsuz çalışıyor.

(Enes) #4

Bilgisayarınız masaüstü ise benzer bir durum benim de başıma geldi.
Klavye usb ile bağlıydı ve dediğiniz ekranda işlevsiz kaldı. Bende eski usûl (usb ile çalışmayan) bir klavye bağlayıp çözdüm.

(GNU/Linux-User) #5

Yazılım,kurulum,driver veya teknik bir sorunun olmadığını varsayarsak eğer,sorunun anakart bios ayarlarından olması muhtemel,cihaza ait anakartınızın bios ayarlarına girerek,klavye,usb ve benzer ilgili ayarları Disabled/Kapalı konumdan,Enabled/Etkin konuma alarak çözebilirsiniz Anakart modeline göre eklenen-görsel (Temsili resim) farklılıklar gösterebilir alta eklenen resmi inceleyerek bahsi geçen ayarlara yönelik etkileşim varsa eğer,aynı şekilde düzenleyip sorunu çözebilirsiniz kolay gelsin saygılarımla.

Temsili-Resim

Temsili resim örneğinde “USB Keyboard Function sizde-> [Disabled]? olabilir”
image