İşletim sistemi seçme yerinde klavye çalışmıyor

merhaba ben çift işletim sistemine sahibim windows 8 kullanarknen birden ekran gidip geldi sonra pc yeniden başlattım orda işetim sistemi seçme yerinde klavye işlemiyor 5 saniye bekleyip pardusa giriyo onarımada girmiyor sanki klavye pardusa kadar işlemiyor yardım abilerim

Setup’ a girmeyi denedinmi ? Hatanın Grup la ilgisi olmayabilir . Aynısını bende yaşamıştım klavyeyi başka bir usb portuna taktığımda düzelmişti.

yok ondan değil Pardusta klavye sorunsuz çalışıyor.

Bilgisayarınız masaüstü ise benzer bir durum benim de başıma geldi.
Klavye usb ile bağlıydı ve dediğiniz ekranda işlevsiz kaldı. Bende eski usûl (usb ile çalışmayan) bir klavye bağlayıp çözdüm.

Yazılım,kurulum,driver veya teknik bir sorunun olmadığını varsayarsak eğer,sorunun anakart bios ayarlarından olması muhtemel,cihaza ait anakartınızın bios ayarlarına girerek,klavye,usb ve benzer ilgili ayarları Disabled/Kapalı konumdan,Enabled/Etkin konuma alarak çözebilirsiniz Anakart modeline göre eklenen-görsel (Temsili resim) farklılıklar gösterebilir alta eklenen resmi inceleyerek bahsi geçen ayarlara yönelik etkileşim varsa eğer,aynı şekilde düzenleyip sorunu çözebilirsiniz kolay gelsin saygılarımla.

Temsili-Resim

Temsili resim örneğinde “USB Keyboard Function sizde-> [Disabled]? olabilir”
image