Kalıp dosyası yazıcı program

Pardus Resmi Paket deposundan artık indirilip güvenle kullanılabilir hale getirilmiştir. Github dan geri bildirimlerinizi veya isteklerinizi issue olarak açmayı unutmayın. Emeği geçen herkese teşekkürler.

1 2

3 4

sudo apt install pardus-imagewriter

3 Beğeni

Merhaba;
Çok harika olmuş. Hemen bir tane yazdırdım.
Tekraren teşekkürler.

Selamlar.

1 Beğeni

programı açtığımda parola soruyor, giriyorum ama program açılmıyor.

1 Beğeni
sinan@pardus:~$ sudo apt install pardus-imagewriter
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti      
E: pardus-imagewriter paketi bulunamadı

Olmadı üstad

1 Beğeni

önce paket listesini tazelemeniz gerekiyor

1 Beğeni

sudo apt update
sudo apt upgrade
sudo apt install pardus-imagewriter

Ya da synaptic ten kurulum yapabilirsiniz.

2 Beğeni

Hocam gayet güzel olmuş ellerinize sağlık. Birkaç şey söyleyeceğim:
1- (Öneri) Yazma hızıda eklense güzel olabilir.
2- Sadece bunu kullanmak istiyorum, bilgisayardaki “XFBurn” isimli programı silmek istiyorum. Acaba bu komut mu yazacağım? (Bilmeden iş yapmayayım dedim.)

sudo apt-get remove xfburn

Allah razı olsun

Hocam yeniyim bilginizden istifade etmek için soruyorum;
sudo apt-get install paket_adi
ile
sudo apt install paket_adi
arasındaki fark nedir? Buradaki get ifadesi neyi değiştiriyor? Teşekkürler…

2 Beğeni

Xfburn CD/DVD programı ile pardus-imagewriter (piw) ın amaçları farklı :slight_smile: @KaptanTR. Cdrom kullanmanız gerekirse lazım olabilir.

apt, apt-get command-line-interface (komut satırı arayüzü) aracının gelecekteki hali, yakın zamanda olmasa da deprecate olacak. apt-get in bütün yeteneklerine sahip + fazlası var. @ogretMAN

Selamlar.

2 Beğeni

Hocam teşekkürler, cahilliğimi affedin.
Sizin bu Pardus Kalıp Yazıcı programını Windows için nereden yükleyebiliriz? Arkadaşlarım Wİndows kullanıyorlarda bir Türk programı kullanmaları iyi olacaktır diye üşünüyorum.
Teşekkürler, saygıyla

Merhaba @KaptanTR bey,

Şuan için Github dan kaynak kodu indirip derleyip çalıştırmaları gerekiyor.
Windowsta yüklenebilir dosya uzantılı (.msi) hale getirmeye çalışıyoruz. Takipte kalın.

Desteğinizle güç buluyoruz. Selamlar.

5 Beğeni

Selam yunus bey

Pardus Disk Kalıbı Yazıcı programının Dosya Gezgini, Iso dosyalarının uzantısının büyük harflerle (ISO) yazılmışsa görmüyor. bunuda buradan geri bildirim olarak yazmak istedim. ISO uzantısını iso olarak değiştirince sorun çözülüyor.

saygılarımla;

1 Beğeni

@Yunusemre bey, merak ettiğim bir şey var. Bu program sıfırdan mı yazıldı yoksa var olan kaynak kodları düzeltilerek mi yapıldı? Yukarıda bir mesajda çeviri falan geçiyordu da ondan merak ettim.

1 Beğeni

Merhaba;
Açık kaynak dünyasının tarzı budur. Herkes birbirinin kodundan devam eder.

2 Beğeni

Hocam program flash diski FAT 32 olarak biçimlendirip windows iso yu yazdıktan sonra UEFI kurulum gerçekleştiriyor mu ?

1 Beğeni

Sıfırdan yazıldı, elbette bilmediğimiz noktalarda açık kaynak dünyasından yararlandık, ama kopyala yapıştır yok.

1 Beğeni

Merhaba @tlgclk bey,

Github daki kaynak kod una issue açar mısınız, böyle bir çok issue var yazılımın dizaynına göre issue ları düzeltiyorum, unutulup arada kaynamasın.

Selamlar.

2 Beğeni

Merhaba @yunusylcnk bey,

Bu program bölümlendirme tablosu ve dosya sistemini sizin yerinize oluşturuyor, biçimlendirmenize gerek yok. Windows iso yu test etmedik, bizim için test edip geri bildirimde bulursanız çok iyi olur.

Saygılarımla.

1 Beğeni

Bugün deneyeceğim bilgi veririm inşallah fat32 biçimlendiriyordur.

1 Beğeni

@yunusylcnk bey,
nasıl biçimlendirdiğinin sizin için önemini anlatır mısınız, fat32 çok eski bir dosya sistemi ve tek sefer de 8 gb dan büyük dosya atamazsınız içine. Bootable bir usb oluşturma programı bu, yetenekleri şuan için sınırlı. Tek amaca hizmet etmesi ve aşırı basit kullanımlı olması programı kullanılabilir kılmaktadır.

1 Beğeni