Kamu kurumlarında PARDUS atağı

fatih bey linux windows kadar kullanıcı kitlesine ulaşamadığı için windows kullanıcıları kadar güncelleme alamayabilir ama zamanla gerek görüldüü takdirde güncelleme yayınlanabilir.

1 Beğeni

Uğur Bey

Benim kişisel görüşüm devlette Microsoft ürünlerinin yasaklanması. Yazdığım konudan örnek verecek olursam. Devlet beyanname programının windows versiyonunu çıkarmasa sadece linux için çıkarsa ben büromda mecburan en azından 1 makinede linux kullanmak zorunda kalıcam. Böyle bir durumda binlerce şirket ve muhasebeci en azından linuz ile tanışmış olur ve zamanla ön yargılar kırılmaya ve linux öğrenilmeye başlanır.

Çok rahatsız oluduğum başka bir konu. Devlettin kullandığı internet safyalarına birşey yüklemek istediğinizde yada bir çıktı almak istediğinizde sadece excele çıktı alıyor. Neden libreoffice ye çıktı almaz. Ben burada fazlasıyla art niyet olduğunu düşünüyorum.

3 Beğeni

Selamün Aleyküm
Öncelikle bahsettiğiniz yazılım için güncellenmesi yönünde talepte bulunmanızı tavsiye ederim.

Kamu kurum ve kuruluşlarında hâlâ windowsun hakimiyetinin olması, tamamen rahatını bozmak istemeyen idarecilerin işgüzarlığı.

Bir okulda 2 yıl görev yaptım. Resmen Pardus kullanmamak için direttiler. Eğitim verdirmeye yanaşmadılar. Anca her kurum için tepeden emir gelecek o şekilde iş yapıyorlar. O da sadece emredilen kadarını.

4 Beğeni

vealeykumselam kemal bey size katılıyorum…birincisi linux ve pardus hakkında bilgisi olmayan idarecilerin pardus a kapalı kutular…fatih bey çıktıların sadece exelveya microsoft office göre ayarlanması ise linux u çoğu firma bilmemesi ve yanaşmaması kullanıcıları üzüyor…

2 Beğeni

beyler uzun uzun yazılanları okudum. ne yazıkki ülkemizin her konuda olduğu gibi bu konuda da dinamik dişlisi (pardus ve benzeri) gibi seyler karar mercileri tarafından gereksiz kişi/masraf/zaman olarak gözükmekte.

bilgisayar ve yazılımda bunlardan biri. bıraksalar daktiloya dönecek birsürü amir var. emin olun cumhurbaşkanımızın konuda hassasiyeti olmasa coktan gömerlerdi.

hatta size söyle bir konu paylasayım (inşallah yanılıyorumdur bayramdan sonra teyit alacağım). biz icislerinin ebelediye projesine dahiliz. teoride iyi de bu yazılanları okurken basımdan kaynar sular döküldü, çünkü bayramdan sonra ilk mesaide pardusu kuracaktım ki kullandığımız ebys nin iexplorer icin uyarlandığı aklıma geldi. icisleri neye niyet ediyor ne yapıyor ? varmı bilgisi olan beni seve seve yanıltacak arkadasımız

2 Beğeni

belediye kurulumunda tavsiyelerinizi almak isterim

1 Beğeni

Sağlık Bakanlığıanda da ebys’nin ilk çıkışı sadece masaüstü uygulaması ve mic… da çılışmak üzere tasarlanmıştı. Sonra web versiyonu yayınlandı ama ene imza atılabiliyor ne de doğru düzgün yazı yazılabiliyordu. Yavaş yavaş o sorunların bir çğu giderildi. Şimdi 4-4’lük değilse de kullanılabilir duruma geldi. Sizin durumda kullanıcıların yazılı taleöplerinin ısrarlı şekilde merkeze iletilmesi çok önemli. Eğer kullanıcı baskıları olmazsa ve yukarıdan bir baskı olmazsa merkezde hiç kıpırdanma olmaz maalesef.

1 Beğeni