kde masaüstü kurarken yaşanılan sıkıntılar

xfce’ye masaüstü olarak pardus-kde-desktop u synaptic uygulamasıyla yüklemeye çalıştım. dosyaları indirdikten sonra otomatik kurmasını bekledim 2 saat geçti kurmadı. pcyi kapatıp açtım.oturum secici bölümde kde-plazma görünüyordu fakat kde ye geçince siyah ekran hatası oluştu. tekrar kapatıp açtım . xfce den tekrar girdim synaptic açmaya çalıştım. açmadı terminale yönlendirdi. ordn paketlerin configure edilmesi gerekiyormuş. onuda hallettim . default display çakışması oldu . sddm ve lightdm arasından lightdm yi seçip devam ettim. gene kde masaüstü ortamı açılmaz diyordum :slight_smile: şansa açıldı. xfce de ne çeviri nede başka sorun var. kde çeviriler ilerleyen zamanda düzelecek mi? merak ettim.

emeğinize sağlık. hayırlı çalışmalar…

1 Beğeni

Linkte yükleme ve merak ettiğiniz konuyla ilgili açıklamaya erişebilirsiniz.

2 Beğeni

KDE çevirileri ile ilgili bir çalışma yok. Bildiğim kadarı ile olmayacak da.

2 Beğeni

konuyla ilgili verdiğiniz cevaplara teşekür ederim. ama kde ye destek verilmemesi bence yanlış bir strateji olur. xfce yi hafifliği ve düşük sistemlerde çalışması özelliğinden 1.ci sırada olması normal. ama 2. ci sıraya dde masaüstü yerine kde tercih edilse daha isabetli olur kanısındayım. 1 seneden fazla süredir pardus xfce kullandım. hiç bir sıkıntı yaşamadım.
birde bu lightdm ve sddm geçişleri nasıl oluyor. onuda çözemedim. değiştirme imkanı var mı ? yoksada sıkıntı yok sistem işliyor .
kolay gelsin iyi geceler…

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.