Klavye Kısayol nasıl oluştururum

DDE kullanıyorum. Klavyeme nasıl kısayol oluştururum? Yardımcı olursanız sevinirim.

Ayarlar - Klavye ve Dil - Kısayol - Özel Kısayol Ekle

2 Beğeni

Selamlar cümleten. Kullandığım F klavyeli dizüstümde kuyruklu a (@ ” et ” İşareti) (Kuyruklu A @ ” et ” İşareti çalışmıyor) kayboldu. AltGr+f vb tuşlarla yapamıyorum artık. Sıfırdan kısayol yapmak istiyorum. Ancak yukarıda belirtilen yolda komut istiyor ama beceremedim bir türlü. Mümkünse detaylı olarak izah etmeniz mümkün olursa çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

Buradan ayarlayacağınız kısayollar bir program veya komut çalıştırmak için kullanılır. Klavyenizin dil ayarlarını kontrol ediniz. Fonksiyon tuşları için bios ayarlarını veya klavyedeki fn aktif pasif ayarını kontrol ediniz. Bazı bioslarda fonksiyon tuşlarını devre dışı bırakan bir menü bulunuyor.

1 Beğeni

Herkese selamlar. Kaan beyin dediği gibi bios a baktım klavye ile ilgili herhangi bir şey bulamadım. Ancak varsayılan ayarlara dön deyip kaydedip çıktım. Bilgisayarı yeniden başlattığımda fonksiyon tuşları çalışmaya başladı. Artık bir sorunun kalmadı. İlginize çok teşekkür ederim, kaan bey.