Kodak i2620 Scanner

Kodak i2620 Scanner çalıştıramadım…

xsane-kodak-0.1.deb.tar.gz.txt (10.1 KB)

Dosyayı indirin ve dosyanın adındaki “.txt” uzantısını silin, dosyayı arşivden çıkartın.
sudo dpkg -i xsane-kodak-0.1.deb komutu ile kurun.
xsane-kodak komutu ile çalıştırıp deneyiniz.

Kaan bey dediklerinizi aynen yaptım.Kurulum tamamlandı ama tarayıcı çalışmadı.Daha önceden de kodak sitesinden linux driverikurmuştur.Onun etkisi olabilir mi acaba…

Evet etkisi olabilir.

Driver içinden setup çıkmıştı…/setup ile kurulum yaptım, nasıl kaldırabilirim…

Sürücüler içersinden çıkan diğer dosyalar nelerdir?
sh run deb gibi uzantılı dosyalar varmı?

Ekran görüntüsü_2018-01-09_15-18-04

setup dosyasının içeriği nedir? dosyayı eklermisiniz?

https://www.kodakalaris.com/en-us/b2b/solutions/document-scanners/desktop/i2620-scanner/support#Software bu adresteki linux 64 olan sürücüyü indirdim.dosya büyük dediği için buraya ekleyemedim.

uzak bağlantı ile sorun çözüldü

Aynı sorunu yaşıyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Yukarıdaki işlemleri aynen uygulayınız.

Değişen birşey yok, cihaz açılamadı uyarısı veriyor.

Belirtilen linkteki dosyayı indirdiniz mi? Hangi işlemleri yaptınız?

Gdebi ile “xsane-kodak-0.1.deb kodak_i2000-04.14.00.00-1.amd64.deb libopenusb_1.1.13-0_amd64.deb libudev0_175-0ubuntu19_amd64.deb ve twaindsm.deb” paketlerini kurdum tarayıcıyı görüyorum xsane açıyorum aygıtı açmada hata uyarısı alıyorum.

likteki dosyayı indirip arşivden çıkartın. Terminalden sırayla aşağıdaki komutları çalıştırın:

sudo chmod +x setup
./setup

Rıdvan bey ben https://www.kodakalaris.com/en-us/b2b/solutions/document-scanners/desktop/i2620-scanner/support#Software sürücüyü indirdim ve setup dosyasından kurdum.İkinci olarak xsane-kodak-0.1.deb bunu kurdum ve çalıştırdım. Bir kaç sefer bu işlemi tekrarladım, her seferinde de çalıştı. Tarayıcının kurulum sırasında açık yada kapalı olması etkiler mi veya pc reset atmak gerekirmi bilmiyorum.

Deniyorum, teşekkürler.

kurulumları yaptım ama yine aynı hatayı veriyor

Arşiv dosyasından çıkar tüm deb leri yüklediniz mi? Daha sonra aşağıdaki dosyayı indirip kurun ve çalıştırın.
Not: Normal xsane programı olanı değil xsane-kodak olan programı çalıştıracaksınız.