Kurulum Yapamıyorum

Merhaba Arkadaşlar Beni Casper Nirvana 4.Nesil 2 Seri Bilgisayarımda Windows 10 Var Ne Yaptıysam Pardus’ü USB den Kuramadım.

.iso olarak indirdi ama açamıyorum - Yeni Başlayanlar - Pardus Forumları - TÜBİTAK ULAKBİM linkindeki gibimi yaptınız?
yoksa iso kalıp dosyasını açıp usb ye kopyala yapıştır şeklindemi yaptınız?

1 Beğeni

İso dosyasını DVD ye yazıp cd den kurulum yapmayı denemenizi öneririm.

**1.**rufus programını indirin Link: http://rufus.akeo.ie/?locale=tr
(Direk İndirme Adresi için buraya tıkla Rufus 2.11p)

2.Rufus programını aç

3.Aygıt kısmından usb sürücünü seç ve fredos yazan kısmın yanındaki cd sürücüsü işaretine tıklayarak pardus iso kalıbını seç.

4. Başlat diyin ve açılan Pencereden İso Yansıma modunda yazdır ( önerilen)'i seçin ve ok tuşuna basın.

1 Beğeni

5. yazdırma işlemi bittikten sonra programı kapatın ve flash diski boot olarak bilgisayarınızda başlatın.

(her bilgisayarda bios ve boot ayarlarına erişmek için kullanılan tuş farklı olabiliyor bu konuyu bilgisayarınızın modeli ile birlikte internetten aratınız.)

ayrıca bu adresede bakabilirsiniz : http://fs5.directupload.net/images/170126/w6ou2gou.png

1 Beğeni

Rufus Programı ile Usb ye Yazdırdım Ama olmadı

Meriç bey İlk Rufus İle Yazdırdım Aynı Şekilde Scure Boot Ayarlarınıda Yaptım. Ama Olmadı.

Güvenli kipte açmayı denedinizmi?

Rufus Programı önerilen ayarları değil DD seçeneği ile yazdırıp deneyiniz.
Takıldığınız ekranda CTRL+Alt+F1 basarak konsol ekranına geçtiğinizde, ekranda bir hata görünüyor mu?

Ben de bir kaç bilgisayarda kurulum yapmayı denerken ISO yansıması olarak yazdırdığım Flash bellek üzerinden KUR seçeneğinde kurulum esnasında CD-ROM arıyordu bulamayınca hata veriyor kurulumdan çıkmak zorunda kalıyordum. Sonrasında DD Yansıması olarak olarak yazdırdığım flash bellekten kurulum yapmayı başardım. Tavsiyem başlangıçta KUR seçeneğinin kullanılması çünkü ben diğer seçeneklerde hatalarla karşılaştım. Hata yazılımdan olmayabilir donanımsal da olabilir ama ben bunu tecrübe ettim. O zamana kadar bayağı beni zorlamıştı. Ancak değdi şu an PARDUS u kullanıyorum. Çokta memnunum.

Hüseyin Bey, alpha test sürümünden bahsediyor.

1 Beğeni