Kurulumdaki sıkıntılarım

Bu konularda bilgili değilim.
1- Kurulumda kablosuz ağı tanımıyor.( Ağ sürücüsünü seçtikten sonra)
2- Kurulumda “kötü debian yansısı” diyor.
3- Kurulum bittikten sonra tekrar windows 10 açılıyor. :frowning:
Cidden pardus kullanmak istiyorum ama bu engellerle karşılaştım. İso’yu tekrar indirdim. İsoyu flash belleğe döken uygulamaları değiştirdim. Pardusu kurduğum yeri silip tekrar yükledim ama nafile.
Dediğim gibi bu konularda pek bilgim yok, uygun dille yardımcı olursanız pek sevinirim.
Teşekkürler.

Rufus.exe programı DD modu ile yazdırıp yeniden deneyiniz.

2 Beğeni

Kaan Bey bu da olmadı maalesef :frowning:

Ayrıca tahmin ediyorum uefi bot sistemi var pc de. Direk windows 10 açıyorsa biostan pardusu üst sıraya alırsanız pardus açılacaktır.

1 Beğeni

Son durum şu:
1- Ağı kablolu ağ ile hallettik.
2- Kötü debian yansısı da halloldu.
Başka hardiskke yükledim sıkıntı yok
DD yansısı olarak kullandım ama yine de windows açılıyor.
Biosta bulamadım Yunus Bey yardımcı olur musunuz?

Selamün Aleyküm
Eğer sizin içinde uygunsa sıfırdan kurulumla ilgili bir anlatım var. Bu yöntemle sorunsuz kurabilirsiniz.

1 Beğeni

Aleyküm Selam
Dosyalarım var, onları bir yerde depolayabilirsem deneyeceğim. Teşekkür ederim.

Oktay bey, Şimdi dosyaları yedekledim de bu anlattıklarınız biraz karmaşık geldi.
Pardusu flash’tan açıp mı komutları yazıyım yoksa önce pardusu kurup sonra windowsu mu kuruyum?

cihan bey pc nin bios ayarlarından aynı hdd kurulu ise işletim sistemini secerek acınız farklı hdd ise pardus kurulu olan hdd secerek başlatınız… kötü dd uyarısı ise iso dosyasını yazdırma sırasında hata almış olabilir…kablosuz ağ tanımaması ise pardus kaynaklı şifreden eminseniz bir kac denemeyle açacaktır…birde kurulum yapılan hdd bolumlemeyi şöyle yapin derim windows da mesela toplam hdd 500 gb ise 100 gb windows olsa 400 gb d bölümü olsa windows da d bölümünü ntfs olarak 100 gb bölerek biçimlendirme yapın pardus u oraya otomatik ayarlama yaparak sistem kendisi ayarlama yapıp kurşun bir hata olmayacaktır…

1 Beğeni

Selamün Aleyküm
Diski bölümlendirme işlemi için Pardus’u usb bellek üzerinden çalışan(canlı) sürümünü açın. GParted ile yapılacak işlemler çalışan sürüm üzerinde yapılacak.
Selametle…

1 Beğeni

Uğur Bey, Dediklerinizi yapacağım ilerleyen zamanlarda. Bu aralar pc’den uzak olduğum için denenme şansı bulamıyorum. En yakın zamanda deneyeceğim. Teşekkürler.
Geç yazdığım için özür dilerim.

estağfirullah cihan bey geri dönüşlerinizi bekliyorum…

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.