Kurulumunda kök dosya secilmedi diyor ve istediğim disk kısmına kuramıyorum

üç gündür pardus u okuyorum. Bugün yüklemeye çalıştım. Fakat yüklemek istediğim 26.8 GB lık bölüme maalesef kurulum yapamıyorum. hatta buraya yazabilmek için çıktım o 26 GB lık bölümde kaybolmuş :frowning:

fotoğraf pek güncel değil son halinde 26GB lık kısma B flag yazdırabildim ve 2 GB lık boş bir alan da yaptım fakat o 2 GB lık kısma ‘takas’ yazdıramadım.

forumda ki farklı kaynakları kafamda birleştirerek gitmeye çalıştım fakat çorba oldu hepsi.index

belki bir ikinci sistem olarak nasıl kurulacağını anlatan kurulum kılavuzu yardımcı olabilirdi?

NOT: çok zamandır aklımdaydı Linux ama pardus u görmeseydim bi 30 yıl daha yüklemezdim herhalde.
şevkim ve yetersiz bilgim tükenmeden yol gösterebilirseniz pek makbule geçer.

teşekkürler.

1 Beğeni

Pardusu kurmak istediğiniz bölümün bağlama noktasını ayarlamanız gerekiyor. Bağlama noktası " / " olmalı.

1 Beğeni

Bunu denememiştim.

Pazartesi deneyeceğim. Umarım sorunsuz kurabilirim. Olmaz ise yine burdan sorulara devam ederim.

Teşekkür eder iyi günler dilerim.

İyi haftalar Muhammed Bey,

Disk işleri 1 ileri 3 geri halloldu fakat şimdide depo.pardus.org.tr den paket yöneticisini yapılandırma kısmında takılıyorum.

Kötü debian yansısı hatası veriyor !

Ya da dizin i yanlış giriyorum.

/debian/ yazdığımda ise en az yarım saat bekliyor apt yapılandırmasında ve sonra hata veriyor.

Acaba Almanya da yüklemeye çalıştığımda bir alakası olabilir mi ?

Almanya dan debian arşivlerini denedim onlarda da çok hızlı bu hata geliyor.

Ne yapsam ki acaba ? Son 2 adım kaldı :slight_smile:

Yansı adresini atla diyin daha sonra sistem açılınca eklersiniz.

1 Beğeni

Aynı zamanda grup ve önyükleyiciyi de atlamam gerekiyor sanırım ?

hayır onları atlamayın

Grub kurumuna da başarısız diyor ?

Grub-efi-amd64 paketinin target üzerine kurulumu başarısız :frowning:

Kurulum bittikten sonra grub-customizer kurup grubu ayarlamayı deneyin veya sudo grub-install /dev/sdX komutunu çalıştırın.

O zaman kurulumu bitire bilirim ? Açınca da forumdan okuya okuya yapmaya çalışırım bişeyler.
Sıkılırsam yazarım yine.
Çok teşekkürler.

Kurulum bitti ama bilgisayar direkt Windows ile açıldı ?
Pardus nerede ?

grub kurulumu olmadığı için kendi başına açılmaz. Kapatırsanız eğer tekrar canlı sistemde açıp sudo grub-install /dev/sdX komutunu çalıştırın. Buradaki sdX Pardus’un kurulu olduğu disk olacak.

Hmm anladığım kadarı ile yine kurulum yapıyormuş gibi USB ile girip bakıyım biraz :slight_smile: komutları yazacak yer bulana kadar bakınırım :slight_smile:

En son 5 yıl önce bilgisayarIm vardı smartphone ile hallettim şimdiye kadar :slight_smile: daha çok soru sorarım. !

Tekrar teşekkürler. Bakınayım ben biraz :slight_smile:

Acaba ben de çekirdek sürümü uyumsuzluğu olabilir mi ?

Sıfırdan yeni sürüm kuruyorsanız (önceki sürümü kaldırıp) sorun çıkmaz.

İşte Windows un yanına kurmaya çalışıyorum.

Şimdi en baştan başladım tekrar belki bu sefer olur olmadı işe gitmeden önce format atar yine sıfırdan bi başlarım.

Hızlı yardımınız için de teşekkürer.