Libre office paylaşılan belge açılmıyor

Merhaba, mevcut altyapımızda windows server var. Bu sunucuda paylaşılan excel ve word dosyalarımızı libre office ile açamıyoruz. Windows libre office denedim pardus libre office denedim ikisinde de açılmıyor. Wps office ile açılıyor. Yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler.

Merhaba Mehmet bey,

Sunucudaki dosyaya nasıl erişiyorsunuz? (Tarayıcı, dosya yöneticisi…)
Tam olarak hangi hatayı alıyorsunuz?
Erişmeye çalıştığınız dosyanın biçimi/uzantısı nedir?
Dosyayı kendi bilgisayarınıza kopyaladığınızda da mı açamıyorsunuz? Eğer öyleyse, örnek bir dosya paylaşabilir misiniz?

Sunucuda paylaşılan dosyalarınızın,
erişim haklarında ( izinler ) " bir sorun olabilir " ,
dosyalara sağ tıklayıp, özellikler sekmesinden, izinler sekmesine gidin,
dosya izinlerini inceleyin,
kullanıcı için haklar yukarıdan aşağıya,
okuma yazma - sadece okuma - sadece okuma olmalı,

" dosyayı bir program gibi çalıştır " uyarısı görüyorsanız,
uyarı kutucuğu işareti boş bırakın.

Merhaba, Sunucuda ilgili bölüm klasörleri var. Klasörler paylaşım yapılmış. Ve sadece o bölümde çalışan personellere o klasörlere erişim izni verilmiş. Windows gezgini veya dosya yöneticisi ile server da paylaşılmış olan ilgili klasörü açıyoruz ve o klasördeki ofis dosyasını çift tıklıyoruz. Libre office writer uygulaması açılıyor fakat dosya içeriği yükleniyor diyo kalıyor. İçerik görünmüyor.

Tevfik bey izinler ile ilgili bir sorun yok. Aynı pc de wps office ile dosyalar sorunsuz açılıyor. Ben libre office kullanmak istiyorum.

• Dosyalara, bakmak gerekiyor " galiba " …

Dosyayı kendi bilgisayarıma kopyaladığımda sorunsuz açılıyor. Pardus 17.1 ile deneme şansım olmadı. Pazartesi denemeye çalışacağım.