Mouse problemi

Arkadaşlar, logitesh M185 modelli mausu kullanıyorum yaşadığım problem şu , cihaz süreki kopmalar yaıyor gibi yani tıklıyorum işlemiyor 5 - 6 defa tıklayınca alıyor, mesela bir dosyayı taşıyacağım tutuyorum taşırken yarıda kendiliğinden bırakıyor, mesela internet sayfalarını aşağı doğru araç çubuğunu kaydırırken başında sonuna ya kın , ortada hiç anlam veremediğim şekilde bırakyor , leptoop ın kendi toch padini kullanıyorumm onda sıorun yok, ne yapmaıyım

2 Beğeni

Basit bir öneri olarak pili değiştirmeyi denedinizmi?

1 Beğeni

Evet pili değştirdim, ama aynı sorun devam ediyor mesela aşaıdağı linkte paylaştım ekrandaki dalgalanmaları hemen ardından da maus hareketlerinin kesintisini çektim izlerseniz görecekseniz, sürekli kesintiler oluyor, bir dosyayı taşırken kendiliğindne bırakma , araç çubuğunu kaydırırken yarıda bırakma vb durmadan var, ve web sayfaları yada normal pc üzerindeki sayfalar arası geçişlerde tıkladığım sayfaya 5 veya daha farklı tıklama sayılarında geçiş yapıyor

1 Beğeni

Kullandığınız fare ile ilgili biraz araştırma yaptım ve linux sistemlerini pek sevmediğini gördüm, bu tarz sıkıntıları yaşayan pek çok linux kullanıcısı varmış.

1 Beğeni

Hımm ozaman başka bir maus kullanacağız , bak şu işe linux ilk elden bizi yolda bıraktı, ama yinede devam ediyoruz linux kullanamaya

1 Beğeni

Yolda bırakma diye birşey yok. xinput komutu ile istediğiniz şekilde ayarlama yapabilirsiniz ama son kullanıcı bazında biraz zahmetli bir işlem. logitech firması windows ve mac için sürücüsünü yazmış ama linux için yazmamış. linux içinde yazmış olsaydı bu tarz problemler yaşanmayacaktı.

2 Beğeni

Ozaman çümlemi şöyle değiştireyim logitech hiçte evrensel değilmiş , birkaç işletim sistemiyle uyumlu olmak güzel değil, peki logitech m150 bu konuda uyumlumu elimde o var onu kullansam sorun devam edermi Kaan Bey

1 Beğeni

Sanırım fonksiyonlu bir fare değil. Sorunsuz çalışabilir. Deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkürler Kaan Bey

1 Beğeni