Ön yükleyici ekranı gelmiyor

Açılışta direk Windows açılıyor usb yi takıp kurulum ekranından komut satırına girip formda bulunan komutları yazıyorum ama işlemiyor
sudo grub-install /dev/Sdb yazıyorum komut bulunamadı diyor ayrıca kali kurdum bi ara Pardusü gördü ama Windowsu görmedi. Kaliyi kaldırdım ön yükleyici olarak msdosdan Windows ayarladım bu sefer Pardus ön yükleme ekranı gelmiyor. kaliyide tekrar kurmak istiyorum 3 işletim sistemi olacak ama Windowsu görmüyor bunada nasıl bir çözüm bulabiliriz

Pardus canlı açılış yapın ve Pardus 17.0 grub-customizer yükleme linkindeki adımları uygulayarak grub customizeri yükleyin ve çalıştırın.
Dosya MBR’ye yükle seçeneğinden /dev/sd… olarak Pardus’un kurulu olduğu bölümü yazın.
İşlemleri tamamladıktan sonra Kaydet butonuna basın.

Disk bölümünü ayarladım
Tür ne olmalı burda grub 2 mi Burg mu olacak ayrıca bütün kurulu sistemleri gösterirmi

Tür grub2 olarak seçin.

Exception ‘9Exception’
With message ‘umount failed’
İn /build/grup-customizer-hZVPvY/grup-customizer-5.0.6/src/main/…/Bootstrap /…/model /mounttable.hpp:65 şeklinde bir hata verdi

Pardus’un hangi sürümünü kullanıyorsunuz?

Grup customizer kurulum sayfasında
Devicemap_file: /Boot/grup/device.map yazan kısımda (!)dikkat işareti var ama diğer yerler onaylanmış ayrıca disk bölümünü seçtikten sonra altta /media/cdroom0 diye bir bölüm geliyor orayı işaretlediğimde seçilen disk bölümü bağlanamıyor diye uyarı geliyor

17.1 kullanıyorum son sürüm

sudo fdisk -l
lsblk
blkid

komut çıktısını gönderiniz.

sudo grub-install --recheck /dev/sdb komut çıktısı nedir?

Sudo:grub-install:komut bulunamadı

sudo apt-get install grub2-common komutu ile kurunuz.

Dediğinizi yaptım sonra bu komutu yazdım sudo grub-install --recheck /dev/sdb
Grup insallah hata usr/liberal/grup/i386-pc/modinfo.sh doesnt exist please specify --target or --directory hatası verdi

Tekrar sudo grub-install /dev/sdb komutunu çalıştırın. Hata dönmez ise bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Grup customizer de hata veriyor grup-mkconfig yürütülemedi usr sbin grıb-probe :hata failed to get canonical path şeklinde hata verdi

Yukarıdaki komut hata verdimi?

Bu hatayı verdi
Grup insallah hata usr/liberal/grup/i386-pc/modinfo.sh doesnt exist please specify --target or --directory

Sdbnin sonuna rakam yazmam gerekir mi linux yüklü olduğu bölüm sdb5

sudo grub-install /dev/sdb --target=i386-pc komutunu denermisiniz.