Open Broadcaster Software kurmama yardımcı olun

.Öncelikle herkese selamlar Open Broadcaster Software programını Pardusun 17.2 DDE dağıtımında çok rahat bir şekilde kurmuştum ama şuan xfce sürümünü kullanıyorum ve kurmayı bir türlü başaramadım yardımcı olurmusunuz.
synaptic paket yükleyicisinde bulamadım.

1 Beğeni

İkiside depoda var. Aşağıdaki komutlar ile kurabilirsiniz:

sudo apt-get install obs-studio
sudo apt-get install synaptic
1 Beğeni

Böyle bir hata alıyorum
synaptic yüklü geliyor içinde zaten durumu biraz yanlış anlatmışım
synaptic paket yükleyicisinin içerisinde obs-studio paketini bulamadım demek istemiştim

1 Beğeni

Eklediğiniz depo adresi yüzünden hatayı almaktasınız.
sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/kiril* komutu ile depo adresini silerek
sudo apt-get update komutu ile güncelleyin ve obs paketini kurun.

1 Beğeni

Synaptic paket yöneticisinden buldum dosyayı ama kurmak istediğimde bu kez bu hatayı aldım

1 Beğeni

Yukarıdaki yazdığım komutları çalıştırın ve obs paketini kurun.

1 Beğeni

yukarıda yazdığınız kodları kullandım ama ilk gönderdiğim resimdeki hatayı veriyor

1 Beğeni

Komutu yanlış yazıyorsunuz. apt-get - işaretini yazmıyorsunuz. Benim gönderdiğim kodlara bakın.

1 Beğeni

dediklerinizi sırasıyla yaptığımda böyle oluyor

1 Beğeni

yok orda yanlış yazmış olarabilirim ama daha sonrasında düzelterek tekrar denediğimde aynı hatayı verdi birde

sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/kiril*
komutu hiçbir belirti vermiyor yani kaç kez yazarsam yazayım bir belirti olmadı

1 Beğeni

Komut çalışırsa herhangi bir geri dönüş yapmaz.
update işlemini yaptıysanız sudo apt-get -f install komutunu kullanın.

1 Beğeni

Herhangi bir değişiklik olmadı hala aynı hatayı almaya devam ediyorum
kusura bakmayın sizide uğraştırıyorum.

1 Beğeni

Ubuntu deposu eklemişsiniz. Onun için hata veriyor. sudo nano /etc/apt/sources.list komutu ile açılan editördeki ubuntu deposunu silinip yeniden update komutu ile güncelleyin ve yeniden obs paketini kurun.
Not: Editörde kaydedip çıkmak için CTRL+O ENTER CTRL+X tuşlarını kullanın.

1 Beğeni

ubuntu deposu görünmüyor

1 Beğeni

cd /etc/apt/sources.list.d/ komutu ile dizine girin ve ls -al komutu ile dizindeki dosyaları listeleyin. Listedeki ubuntu deposunu sudo rm -rf dosya_adi komutu ile silin ve tekrar update komutu ile güncelleyin.

2 Beğeni

Son dediğinizi yaptıktan sonra kurulumu hallettim ilginiz için çok teşekkür ederim
Çok sağolun.

2 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.