Oturum Açma Ekranında Klavye Gözükmüyor

İyi çalışmalar… Oturum açma ekranında kullanıcı listesinden kullanıcı seçiyorum.
Şifre girmek istediğimiz yeri seçtiğimde sanal klavye açılmıyor… Nasıl bir yol izlemem gerekli.

1 Beğeni

Bizde de oldu. USB klavye sisteme takıp etapadmin’e giriş yapın. Daha sonra sisteminizi güncelleyin (zaten otomatik olarak sağ alt taraftan güncelleme bildirimi gelecektir. Eğer gelmezse paket güncelleme aracını kullanabilir ya da uç birimden sudo apt-get update ardından sudo apt-get upgrade uygulayabilirsiniz.). Sorunun kalkması lazım.

Bir de size tavsiyem etapadmin kullanıcısı ile sisteme girdikten sonra ogretmen kullanıcısına sisteme şifresiz girme izni verin. Yoksa öğretmenler bıkarlar. Zaten yoklama al, tahtanın açılmasını bekle derken bir de şifre girmekle uğraşmasınlar. İyi çalışmalar…

1 Beğeni

Hocam çocuklar akıllı tahtada şifre olmadığında oyun yüklemezler mi tahtaya? :grinning: :thinking:

Sonuçta ihtiyaçtan dolayı tahtalara öğretmenler exe leri açmak için Wine yüklediklerinde çocuklarda oyun yükleyebilirler. Şifrede bu yüzden konmuyor mu?
Şifre kaldırıldığında sıkıntı olmaz mı?

Teşekkürler, saygıyla

1 Beğeni

Kardeş tahta sürgüsünün kilidi var anahtar öğretmenlerde. Zaten bişey yüklenmek istendiğinde yönetici olsan dahi Pardus şifre istiyor. Ben şifreyi kaldır demedim zaten şifresiz giriş izni versin dedim. :grinning:
Zaten etap da şifresiz giriş yapabilen öğrenci hesabı da var.

1 Beğeni

Cevabınız için teşekkür ederim… Bu problem öncesi apt-get clean autoclean update upgrade komutlarını kullanmıştım. Fakat bu komutlardan sonra kapattım sistemi. Bir sonraki gün açtığımda klavye gözükmüyordu.
dedikleriniz aklıma geldi fakat zaten yaptığım için gerek duymadım. İki gün cevap yazılmayınca bende bir sonuç üretemedim. Bunu üzerine sistemi yeniden kurdum. Fakat her seferinde sistemi kurmak en son seçenek olmalı. Sorunu çözmek adına. Bu arada sistemde x11vnc ile bağlantı kurup sisteme erişe biliyordum. Fakat yinede çözememiştim.

1 Beğeni

Teşekkürler hocam, açıkladığınız için. :grinning: