Packet Tracer kurulumu

Merhaba,

Pardus üzerine PACKET TRACER kuracağım, Linux dosyası indirdim. TAR.GZ uzantılı olarak indi. Çıkar diyip , konsolu açtığımda dpkg -i komutu ile kurmuyor. Nasıl devam edebilirim.

?@pardus:~/Downloads/PacketTracer70$ ls
art eula.txt install saves templates
backgrounds extensions languages set_ptenv.sh tpl.linguist
bin help lib Sounds tpl.packettracer

İndirdiğiniz dosyanın linki ve arşivden çıkan dizin içeriğini paylaşır mısınız?

bu arşiv türü desteklemiyor deniyor bende @cuneyt.ulusoy

sudo ./install
komutu ile yükleyiniz, Bir önceki mesajınızda ls çıktısını görmemişim.

image

yüklendi başarıyla sonu husran ekteki hata geldi, yüklenirken herhangi bir hatada vermedi

Merhaba;

Cisco Packet Tracer’ı yüklüyorum, ekran resmi gösterilen hata ekranı ile karşılaşıyorum, yardım ederseniz memnun olurum.

resim

Ek olarak uç birim öykünücüsünde packettracer yazınca; starting packettracer 7.1 yazıyor, fakat başlamıyor.

Linkteki libpng12 dosyasını indirerek aşağıdaki komut ile kurunuz, packettracer komutu ile açılmaktadır.

Dosyayı indirdiğiniz dizinde;

sudo dpkg -i libpng12-0_1.2.50-2+deb8u3_amd64.deb

Merhaba dediğinizi yaptım fakat aşağıda ekran resmi gösterilen hatayı veriyor.

resim

Terminali dosyayı gördüğünüz yerde açıp deneyiniz.

opt/pt dizininde terminali açıyorum dediğinizi yapıyorum aynı hata ekranı devam ediyor

resim

linkten indirdiğiniz dosya nerede ?

libpng12-0_1.2.50-2+deb8u3_amd64.deb dosyası.

paylaştığınız link için teşekkür ediyorum indirdim dediklerinizi yaptım fakat aynı hata devam ediyor-acemi olduğum için beceremiyor olabilirim :frowning:

Pardus mağazadan Gdebi programını kurunuz. Ardından indirdiğiniz libpng12-0_1.2.50-2+deb8u3_amd64.deb dosyası üzerinde iki kere tıklayıp kurulumunu yapınız.

Dediklerinizi yaptım kurulum tamamlandı-komutu yürütme hatası devam etmekte

resim

Hangi hata devam ediyor?

resim

terminalden packettracer komutu ile çalıştırınız. Kurulum sırasında menüye attığı kısayol hatalı.