Pardus 17.0 Kurulum Hatası

(mustafa) #1

Üstadlar Pardus 17.0 ı USB bellekten kurulum yapmak istiyorum.(Bilgisayarda CD-DVD okuyucu yok) Açılıştaki Kur veya Grafik Kur seçeneklerinde klavye seçiminden sonra CD algıla bölümünü geçip kurulum tamamlayamıyorum. Pardus çalışan seçeneğinden pardus yükle diyorum. Ağ bağlantısı kesildi diyor arkasından hiç bir değişiklik olmuyor. Ne yapabilirim?

(Cüneyt Ulusoy) #2

Kalıp dosyasını hangi program ile yazdırdınız? Hangi seçenekler ile?

(mustafa) #3

Yumi isimli program ile. İçerisinde Pardus Kurumsal 5.1, Kubuntu, Hiren vs. olan usb bellekten kurumsalı aynı program ile sildim yerine 17.0 yükledim. Onunla kurmaya çalışıyorum.

(Cüneyt Ulusoy) #4

Rufus programı kullanarak DD seçeneği ile deneme ve sonuç bildirme şansınız var mı?

Usb stick'den kurulum
(mustafa) #5

Aynı usb belleği bozmak istemiyorum. Farklı bir usb bellek ile deneyip sonuç bildireceğim.

(asım mısırlı) #6

Evet rufus programını kullanıp dd yansımasını seçin daha kararlı olacaktır

(mustafa) #7

Arkadaşlar biraz geç oldu özür dilerim. Rufus DD seçeneği ile işlem tamam kurulumu tamamladık.

(Samed Köroğlu) #10

Arkadaşlar Pardus 17 Deepin kurmak istiyorum usbden fakat CD-Romda cd yok diyor. Ben bunu usbden kuramaz mıyım ? Canlı deneme versiyonunda da kur diye bir secenek goremedim (xfce’de vardı)

(Cüneyt Ulusoy) #11

(Samed Köroğlu) #12

Siz demeden buldum forumda bir yerde, kesinlikle Rufus ile DD modunda oluyor, Win 10 ile dual boot yaptım su an skntisiz :slight_smile:

(mustafa) #13

yaptım olmuyor. defalarca dd modunca denedim başka şeyler denedim olmuyor. kuramadım:(((

(kaan) #14

İndirdiğiniz iso kalıp dosyasının mde5 kodunu http://www.pardus.org.tr/pardus-surum-notlari-17-1/ sürüm notlarındakiler ile karşılaştırıp doğruluğunu teyit edebilirmisiniz?

(Muhammed Çağrı Acuner) #15

samed daul boot nasıl yaptın bende sıkıntılar oldu paylaşırsna sevinirim.

(Samed Köroğlu) #16

Kardeşim Windows’ta Rufus’u kullanarak isoyu DD modunda yazdırman gerekiyor. Bak iso modu değil DD modu. Bu şekilde yazdırdıktan sonra flash belleği biosta ilk sıraya getir. Sonra Pardus flashtan çalıştığında yükleme yönergeleri uygula. Tabi tüm bunlardan once windowsta parduse yer açman lazım. Onları ve partition ayarlarını bildiğini kabul ediyorum…

Kolay gelsin…

(Muhammed Çağrı Acuner) #17

eyvallah kardeşim halletim şuanda sıkıntısız olarak kullanıyorum