Pardus 17.1 Atheros Wifi bağlanmıyor

Merhabalar.

Pardus 17.1 DDE indirdim.

Gayet başarılı fakat ufak tefek sorunlar var. Bir tanesi de bir wifi ağına bağlanamıyorum.
Lspci deki wifi adaptörü:

Ethernet controller: Realtek Semiconductor co. RTL8101/2/6E PCI express…
Network Controller: Qualcomm Atheros QCA9565 / AR9565 Wireless network adapter. (rev 01)

Kablolu internet bağlamam çok zor. Başka bir bilgisayardan gerekli dosyaları indirip kursak olur mu?

Teşekkürler.

2 Beğeni

Merhaba @eminfedar Bey,

Ağ ı görüyor da mı bağlanamıyor.
Yoksa modemi mi hiç görmüyor.
Karşılaştığınız problemi adım adım çok net yazarsanız forumda yardımcı olabilecek ve faydalanacak kişi çok.

Selamlar.

1 Beğeni

En son şöyle oldu:

Mobil veriden paylaştığım Android ağına wifiden tıklıyordum fakat ne şifre soruyordu ne bir şey. Sadece yanında daire dönüyordu.

En son bir ara sifreyi değiştirdim bu sefer otomatik bağlanmaya çalışmadı listede gözükmesine rağmen, üzerine tiklamadan önce gidip ayarlardan wifiyi bulup şifreyi girdim ve kaydete bastım böylece bağlandı.

Bu düzeltilebilirse çok iyi olur. Nornalde bir wifiye bağlanma sırasında şifre girişi sormalı kullanıcıya.

Ayrıca başka bir tavsiyem de super tuşuna basınca çıkan uygulamalar listesinin arkası ayarlar kısmındaki gibi flu(blur) olursa göze hoş gelir diye düşünüyorum.

Bir de dark themeyi seçtiğimiz halde dosya yöneticisi dark theme’e geçmiyor.

Teşekkürler

1 Beğeni

Hocam bahsettiğiniz problemler, Deepin nin kendisinde de var. 15.5 versiyonuyla düzeltecekler. Düzelttikleri zaman biz de import edeceğiz. Sisteminizi güncel tutmayı unutmayın.

Wifi meselesinde de terminal den

nmtui

komutunu kullanarak, duplicate olmuş ağları hafızadan silin sorununuz düzelecektir.

3 Beğeni

ilk kurulumda ağı telefonumdan paylaşıp bağlanabilmiştim,eve geldiğimde kablosuza bağlanamadı nmtui ile temizledim. (bağlanmaya çalıştıkca bir sürü eklemiş listeye tümünü sildim.) ve kablosuz ağın şifresinide girdim.tekrar bağlantıyı denedim ilk baş hata verdi şifre sordu daha sonra otomatik olarak bağlandı.
bu arada synaptic paket yöneticsinden / mimarı / arch:i386 yüklu olmayanların tümünüde yüklemesi çalıştırdım.hangisi ile çözüldü bilemiyorum.
kuvvetle mühtemel nmtui ile çözüldü.ilk bağlanma biraz zaman aldı ama sorun kalmadı.

1 Beğeni