Pardus 17.1 DDE dizüstü bilgisayar uyku modu sorunu?

Merhaba,
Dizüstü bilgisayarımı Pardus 17’den 17.1 DDE’ye yükselttim. Ekran kapağını kapattığımda güç yönetiminden aşağıdaki ayarı yapmıştım ama güce takılıyken kapağı her kapattığımda bilgisayar uyku moduna geçiyordu.
Ekran görüntüsü_2017-11-08_12-56-58

Sağ taraftaki kontrol merkezinde aşağıdaki modu pasifleştirince istediğim gibi oldu.
DeepinScreenshot_20171108125951

Aslında yine istediğim gibi olmadı çünkü kapağı kapatınca ekran kilitlenmiyor hala.
Eğer bu bir sorun ise, geri bildirimde bulunmak istiyorum.
Teşekkürler…

Merhaba @arbenek Bey, Pardus 17.1 DDE zaten 17.1 ara sürümüyle gelen bir masaüstü ortamı ve Pardus 17.0 ın öntanımlı masaüstü ortamı XFCE, siz XFCE masaüstü ortamını DDE ye çevirmişsiniz. Dolayısıyle güç yönetimi ayarları iki farklı ortamın kendine özgü ayarları var. Yani Pardus 17 yi Pardus 17.1 DDE ye yükselttim diye bir olay yok . Masaüstü ortamınızı değiştirmişsiniz. Daha detaylı bilgiler için sürüm notlarını incelemeyi unutmayınız.

Geri bildirim için teşekkürler.

1 Beğeni

Güncelleme yapınca 17’den 17.1’e yükselttim sandım ben, teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için @Yunusemre.

Aslında 17.1’i tekrar yüklemeden, benim sandığım şekilde, sürümler arası yükseltme olsa daha iyi olmaz mı? Şimdi 17.1’i kurmak durumunda kalacağım :slight_smile:

Merhaba @arbenek bey,
Sisteminizi güncel tutmanız yeterli, sürümler arası yükseltme diye bir tanım yok; 17.1 de bir Pardus 17 dir.
Bakınız:

Siz Masaüstü ortamları kavramında biraz yanılmışsınız. Aslında bir problem yok birden fazla ortamı aynı makinada barındırabilirsiniz.

Selamlar.

1 Beğeni