Pardus 17.1 temiz kurulum sorunu

Merhabalar,
Pardus 17.1 in komut satırı üzerinden güncellemede sorun olmadı ama web sitemizde anlatılan takimatlar dikkat ederek temiz kurulum yaptığımda grub kuruluma kadar sorun yokken tam grub kurulumu sırasında bilinmeyen bir hata sebebi ile kurulum işlemi durdu. Ayrıca tam bu esnada network kartlarının da durduğunu farkettim (hem kablolu hemde kablosuz bağlantı ile denedim). kurulumlarda denemelerimde de her kurulum takıldığı noktalarda network kartlarını yeniden açılmasını sağladığım halde grub kurulumu gerçekleşmedi.

bu anlattığım problem kurulum sırasında bir yanda uçbirim ekranı açıkken her network aygıtlarının durmasını takiben komutla yeniden başlatmama rağmen kurulum devam edemedi.
bununla birlikte kurulum ile aynı sırada arka planda açılan uçbirim ekranı üzerinde herhangibir hata mesajı gözlemedim. (keşke gözleseydimde buradan bildireyim diye hala düşünüyorum)

bu sebeple yeniden temiz kurulum ile pardus 17 normal sürümü yeniden kurdum.

bu durumun tekrarını sanal kurulumda yaşamadım. Ayrıca iletmek gerekirse kullandığım sistemin (çalıştığım sağlık kurumunun cihazıdır) daha evvelki windows kurulumlarında da yaşamış ve indirdiğim isoları değiştirmiştim. hatta isoları yazdırdığım sistemleride farklı makineler seçerek hata payını en aza indirmeye çalıştım.

kullandıığım sistem Fujitsu A series 531 sürümü makine ve ikinci nesil İntel core i5 işlemci kullanıyorum.

Saygılar.

Murat YANAR