Pardus 17.1 usbden kurulum sorunu

Pardus 17.1 i ve diğer ne varsa, dizüstü bilgisayarımın dvd sürücüsü bozuk olduğu için
mecbuuren usb den kurmak için herşeyi denedim.
Forum sayfasında verilen tüm çözüm yollarını denedim, yaptım. Ama malesef. Malesef.
Öyle de kararlıyım ki; pcyi tam silecek ne win ne microsoft ne google hepsini silecek ve kullanmayacağım.
Ama yazılım, format sâir konularda kendime yetecek kadar bilgi sahibi olmama, anlamama rağmen
olmadı.
Neden? Ne yapayım bi yol bi el atın, laf atın, akıl verin?
Teşekkür ederim!

İndirmiş olduğunuz iso kalıp dosyasını rufus isimli program ile usb belleğinize dd biçiminde yazdırdınızmı? Googla dan rufus programını aratıp indirebilirsiniz.

Tam olarak hangi kısımda sıkıntı yaşadığınızı yazarsanız daha kolay yardımcı olabiliriz.

herhagi bir GNU/Linux dağıtımı kullanıyorsanız dd programı yardımıyla usb belleğe yazdırabilirsiniz. Şayet windows kullanıyorsanız @kaan beyin dediği gibi Rufus programını kullanabilirsiniz (iso yazdırma şeklini dd olarak ayarlayın).

rufus da dd olarak nasıl yazdırılıyor aynı sorunu bende yaşıyorum sürekli cd yok diyor flash belleği görmüyor

Herhangi bir değişiklik yapmadan indirdiğiniz iso kalıp dosyasını seçiniz. Açılış Diski Oluşturma Yöntemi kısmında DD seçiniz. Başlatınız.

Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı. CD yok dediği zaman Usb nizi çıkarıp tekrar takın enter deyince bende kuruluma devam etti.

1 Beğeni