Pardus 17.2 kurulmda usb wifi görmüyor

Pardus 17.2 kurulumunu tamamladım. Pardus’un kendi wi-fi uygulamasından wi-fiye bağlanamadığım için modem ile arasına kablo takıp kablolu internetten inxi wicd kurdum. Böylece internete bağlanabiliyorum. Ancak bu yolla gücelleştirme yapamıyorum.

wifi bağlı gözüküyorsunuz buda paket yöneticisinin cache ine yansımamış, yeniden başlatıp deneyin lütfen. Birde kablo bağlayacaksanız inxi wicd yi kaldırın.

Pardus’un kendi wifi bağlanma aracından bağlanamadığım için kabloyu wifi ye bağlanmak için taktım, sürekli takmayı düşünmüyorum. Ne kadar yeniden başlatırsam başlatayım sorun düzelmiyor. Asıl oru Pardusun kendi wifi aracından neden bağlanamıyorum?

Bir sürü ihtimal var cihazınız Pardus Kernel desteğinin üstünde kalmış yani çok yeni bir cihaz olabilir, wifi driverları özellikle realtek firması ürünleri linux dünyası için bir kabus özellikle Pardus a ait bir sıkıntısı yok hepsinde aynı böyle bir problem olabilir vs vs. Yama lar alternatif çözümler mevcut ancak son kullanıcı seviyesinde malesef bazen böyle durumlar ortaya çıkabiliyor, terminalden güncellemeyi denediniz mi, destek ekibi bu konuda yardımcı olucaktır.

Selamlar.

Selamün Aleyküm
Wicd kurulumu yapılmış ama network-manager kaldırılmamış gibi gözüküyor. Bağlantı sorunları çıkarabilir.

Wicd’i sudo apt purge wicd komutu ile kaldırıp yeniden başlatın ve kablo ile bağlantı interneti bağlayıp güncellemeleri yapıp bilgisayarı yeniden başlatın.
Güncellemeler ile birçok hatalar giderildi. Belki bu sorunda çözülmüştür. Sistemi kurunca sistemde değişiklik yapmadan güncelleme yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Mevcut sorun giderilmiş olabiliyor.

Buna rağmen bağlantıda sorun oluyorsa lspci komutunun çıktısını burada paylaşınız.

Selametle…

Liste öğesi

Dahili wifi mi var yoksa usb mi?
Usb ise eğer lsusb komutunun çıktısını verebilir misiniz?
Çünkü bu listede wifi aygıtı gözükmüyor. Olsa gözükürdü.

usb wifi kullanıyorum

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.