Pardus 17.3 Canon i-SENSYS MF416dw Kuramıyorum

Driver ı indirdim yazıcı ekleme seçeneklerinden driver klasoründe ppd klasöründe birsürü driver var bulamadım baştan en sağlıklı şekilde ağ yazıcısını nasıl tanıtırım?
Not: ağ yazıcısını ekle de görüyor ama driver ekleyemediğim için sıkıntı oluyor.

1 Beğeni

canon mf416 dw drıver sorunu - kaan tarafından #2 linkini inceleyebilirsiniz.

1 Beğeni

üstad olmadı yaptım çok değişik bi işletim sistemi bu yazıcının driverini seçmek için klasor içinde bir sürü dosya var ve yazıcının kendi yazdırma programını da nasıl yğklerim?

1 Beğeni

Aldığınız hata varsa paylaşırmısınız?

1 Beğeni

Canon un kendi sitesinden Linux driver ı indirdim fakat içindeki setup dosyasını çalıştırmadı ben de yazıcıyı dosya/driver bulma seçeneği ile ilerledim fakat bir klasörde o kadar driver dosyası var ki tek tek uğraşılmaz. Setup dosyasını çalıştıracağımız bir yama/program var mı acaba?

Tam hatırlamıyorum tekrar deneyip bakacağım ama şunu bir sorayım bu Canon un sayfasından indirdiğim .tar uzantılı dosya nasıl kullanılır?

tar uzantısı arşiv dosya (sıkıştırılmış) uzantısındır. Üzerinde sağ tıklayın buraya ayıkla seçeneğini seçin.

Yaptım fakat içinde setup dosyası var pardus çalıştırmıyor?

Arşivden çıkardığınız dizin içerisine girerek “install.sh” dosyasını gördüğünüz yerde terminal açarak yukarıda Kaan Bey’in ilettiği linkteki işlemleri gerçekleştiriniz.

Linkte ayrıca CQue DEB Driver mevcut.

Ekran görüntüsü de paylaşabilirsiniz.

aşağıdaki konuda anlatılan şekilde kurulumu yapabilirsiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.