Pardus 17.3 League of Legend (LOL) kuramıyorum

Merhaba,

Bugün bilgisayarıma Pardus 17.3 yükledim tek işletim sistemi olarak. League of Legend oyununu bir türlü çalıştıramadım. Lutris,wine ve play on linux hep hata verdi. Bu oyunu nasıl çalıştırırım ?

Lütfen bilen biri bana yardım etsin pardusu çok sevdim bi oyun için windowsa dönmeyeyim.

Dip not : Pardusu denemek için kurdum ve çok şaşkınım benim laptopumda aşırı kararlı çalıştı Windows ısınıyor fan coşuyordu Pardusta ise kedi gibi bilgisayar :smiley:

2 Beğeni

Windows üzerinde çalışan oyun ve yazılımlar Wine ile kurulabiliyor ancak Wine bazı yazılımları halen destekleyebilir bir durumda değil. Bunların arasında LoL de bulunuyor. LoL’ün çalışması için Wine’ın geliştirme yapması gerek.

Pardus hafif bir sistem olduğundan daha kararlı çalışabiliyor. :slight_smile: Lol için daha zamana ihtiyaç var diye düşünüyorum.

Belki işinizi görür
https://boards.tr.leagueoflegends.com/tr/c/yardim-ve-destek/H5iYAph9-linuxa-lol-yaklemek-detayla

Not: Pardus, Debian tabanlı bir dağıtım olduğu için Debian adımlarını uygulayabilirsiniz.

Benim bu konuda bir önerim var yazılımcı arkadaşlara. League of Legend dünya üzerinde en çok oynanan oyunlar katagorisindedir. Sadece bu oyunu pardus üzerinde çalıştirmak için bir yazilim gelistirilirse eğer lol oyuncularinin pardusu tercih etmesini sağlayacaktır. Wine gibi yazilimlar tum Windows uygulamaları için geliştirilmesi nedeniyle bu projenin kararli yapiya ulaşması uzun yillar alir.

Dip not: LoL gibi bir fps oyununun Pardus üzerinde Windowsda olduğundan daha stabil calisabilecegini düşünüyorum. Daha iyi performans alabilen oyuncular hizla Windowsu terkedip pardusa geçebilir.

Selamün Aleyküm

Eğer kurmamışsanız sağlantıda anlatıldığı gibi öncelikle Lutris kurulumunu yapın.

Sonra buraya tıklayarak lutris üzerinden kurulumu gerçekleştirin.

06.08.2018 itibariyle güncellenmiş. Ne olur ne olmaz diye bağlantısını da atayım.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.