Pardus 17.3 sürümü

merhaba arkadaşlar pardus resmi web sitesinde yayınlanan bilgiye göre 03.07.2018 tarihinde yani yarın pardusun 17.3 sürümü yayınlanması planlanıyor. yayın yayınlanacak mı veya tarih uzayabilir mi acaba…

Yayınlandı bile güncelleme almanız yeterli ana sayfa da bugün düzeltilir linklere ulaşabilir olusunuz. Oradaki tarihler altyapı mekanizmasındaki otomatik release zamanları yani paket yönetimi olarak çok extreme bir durum olmadıkça güncellemeleri alırsınız.

Selamlar.

1 Beğeni

Bende 17.3 oldu az önce güncelleme geldi.Ben de şaşırdım açıklama yapılır umarım.

1 Beğeni

Evet 17.3 olmuş.:grinning:

1 Beğeni

Peki bi fark var mi arkadaşlar…

Yeni sürümde güvenlik ve performans kararlı hale getirilmiş. Ayrıca Pardus mağaza da oldukça başarılı bana kalırsa.

1 Beğeni

pardus 17.3 surumunde kurulumde efı bolum hatası alıyorum o yuzden 17.2 den yukseltme yapıcam…

Sıfırdan kurmanıza gerek yoktu. 17.2 den güncelleyebilirsiniz.

1 Beğeni

arkadaşlar 17.3 ü indirdim kurmadım sadece usb üzerinden çalıştırdım, gerçekten mükemmel olmuş emeği geçenlere teşekkür ederim. Hele mağaza kısmı çok hoş oldu. Her geçen gün daha iyi oluyor. Keşke çeviri anlamında bu işe eli yatkın olan arkadaşlar yardımcı olabilseler çok daha iyi olacak. kurulum yapmadığım için bilemiyorum, umarım kurulum aşaması benim gibi en alt seviyedeki bir kişi için bile çok pratik bir hale getirilir. Yanlış anlaşılmasın burada amacım reklam değil ancak Windowsun kurulum kolaylığı bir şekilde bu sisteme adapte edilmeliki son kullanıcı olan bizler çok daha yoğun olarak bu sistemi kullanalım. Çevremde bir çok kişi sırf kurulumu problem olabildiği için kullanmaktan vazgeçiyor. windowsun yanına ikinci işletim sistemi olarak kurmaya kalktığımızda bir sıkıntı durumunda maalesef windowsuda açamadığımız için sil baştan windowsuda kurmak zorunda kalıyoruz. Bence işin bu kısmına ciddi anlamda eğilmek gerekir diye düşünüyorum. Tabiki bunları yazarken bu işin çokta kolay olmadığının farkındayım, ancak geri bildirimler olmalıki geliştiricilerde nerede sıkıntı var ona göre gereğini yapsınlar.

Özellikle hız görsellik şu an çok daha ileri bir seviyede olduğunu belirterek emeği geçen herkesi tekrar tebrik ediyor bir sonraki sürüm için kendilerine başarılar diliyorum.

2 Beğeni

Kurulumun basitleştirilmesiyle alakalı epeyce geri bildirim yapılıyor. Yetkililer bunu not almışlardır belki. Mağaza talebini değerlendirdiler, basit bir kurulum aracı da yapılabilir.

1 Beğeni

Bu sürümü indirdim ISO dosyasını rufus ile yazdırdım ama açamadım usbden aşağıdaki hatayı veriyor

https://drive.google.com/file/d/15t_wFgw3lbu5xizQKPb82CxD9FkoEniw/view?usp=drivesdk

17.3 e yükseltmeden önce şöyle hata alıyorum.

Index of /pardus/ onyedi Release’ deposu artık Release dosyası barındırmıyor.Böyle bir depodan güvenli bir şekilde güncelleme yapılamaz, bu nedenle depo devre dışı bırakılmıştır.Depo oluşturma ve kullanıcı yapılandırması hakkında ayrıntılı bilgi için apt-secure(8) rehber sayfasında bulunabilir.‘Index of /guvenlik/ onyedi Release’ deposu artık Release dosyası barındırmıyor.

Se%C3%A7im_001

1 Beğeni

Depolarda güncelleme yapılıyor. Gün içerisinde yeniden deneyiniz.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.