Pardus 17.3 VLC açılmıyor

Merhaba,

VLC hiç bir şekilde açılmıyor. Yeni kurdum tüm güncellemeleri otomatik kendisi yaptı fakat VLC çalışmıyor.

Terminal açarak vlc komutunu uyguladığınızda verdiği hatayı paylaşır mısınız?

Merhaba;

Komut: VLC

VLC media player 3.0.3 Vetinari
Fatal IO error 2 (Böyle bir dosya y da dizin yok) on X server :0.0.

tşk.

17.3 güncellemesinden sonra vlc ben de çalışmadı maalesef…
Herhangi bir video dosyasını vlc ile açtıınızda, video’nun sesi gelmeye başlıyor ancak görüntü yok ve vlc simgesi de görünmüyor…
.config dizininde vlc klasörünü sildim bir şey değişmiyor.
synaptic paket yöneticisinden vlc yi kaldırıp tekrar yükledim yine bir şey değişmiyor.
Herhangi bir tema ve ikon seti yüklemedim. Ekran kartım ati 6290 ve geçmişte sadece şuradaki konuda yer alan ekran dalgalanması sorunu için işlemler yapmıştım…

“vlc -vvv” çıktısını karakter sınırı sebebiyle paylaşamadım, oldukça uzun.

Ev dizinine girerek CTRL-H tuşları ile gizli dosya/dizinleri görünür yapınız. .config isimli dizine girerek vlc klasörünü siliniz. Terminalde tekrar vlc komutunu çalıştırınız. Bakalım bir değişiklik olacak mı? (Herhangi bir ikon seti Tema yüklediniz mi?)

Yapılan değişiklikleri geri aldıp tekrar denediniz mi?

Merhaba,

belirttiğiniz dizin altında VLC klasörü bulunmamaktadır. Extra herhangi bir uygulama vs… yüklemedim. Ham kurulum ve güncellemeler var sadece. Kurulum yaptığım bilgisayar monitörü 4K 3840*2160 bu bir sorun oluşturur mu?

Tşk.

Düşük bir çözünürlükte deneme yapabilirsiniz.

vlc -vvv
çıktısını paylaşır mısınız?

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Cevabınız için teşekkür ederim Kaan bey,
Maalesef yapılan değişiklikleri geri almam da bir sonuç vermedi…