Pardus 17 için hazırlanmış bir belgeler varmı

Merhaba,

Pardus 17 için eğitim vermek amacıyla hazırlanmış belgelere ihtiyaç duymaktayız.
şu anki pardus belgeleri 2013 yılına ait . daha günceli mevcutmu.

iyi çalışmalar

Merhabalar;
Evet çok güzel olur. Şu anki Pardus 17’ye özel evraklar olsa çok işe yarar.
Bir ekip kursak olmaz mı?

Selamlar.

çok iyi olur eğer pardus ekibinde benzer dökümanlar varsa iyibir şey çıkar ortaya

arkadaşlar en azından temel komutlar ve açıklamalarını içeren bir döküman varsa iyi olur. Forma bir soru sorduğumuzda cevap olarak bir komut geliyor terminale yazılması için. ancak komutun açıklamsı yok. Ne yazıkki en basit işlemler için bile komutla cevap veriliyor. Bu pardus ta hiç mi menü yok, menülerden işlem yapılmıyor mu?
Daha önceki pardsu sürümünü bu yüzden sinirlenip kaldırmıştım. En basitinden “ekran koruyucu nasıl ayarlayacağımı sormuştum.” cevap:" şu komutu yaz ekran koruyucu gelir." dendi. yazdım her hangi bir ekran koruyucu geldi. “peki süresini nasıl ayarlarım.” dedim. cevap:" şu komutu yaz süresi uzar." dendi ve bende sinirlendim pardusu kaldırdım. Ya hiç mi menü, pencere yok ekran koruyucularını seçip, ayarlarını yapabileceğim.

Kur da gör hocam herşeyin menüsü var, sorulan sorular çok extreme durumlar, halinden memnun olup da rapor etmeyen şuan binlerce kullanıcı var. Bazı kullanıcılar gerçekten ama gerçekten linux kullanmamalı, adam yapamıyor çünki öyle bir bağlı ki eski microsoft alışkanlıklarına; aslında değişik gelen bir mesele çok zor geliyor ve bu bir eksik miş gibi oluyor.

Lütfen yanlış anlamayın, bir kaç linux dağıtımı deneyip, beğenmeyip microsoft ürünü kullanmak bir hata ya da eksiklik değildir. Son kullanıcı olarak öznel alınmış bir tercih meselesidir. Ama tabii ki Pardus Son kullanıcıya kendini beğendirmeye daha çok çalışacak, elbette çok eksiği var ama asla bir şikayet duvarı değildir. Şuan ki şartlar altında, sınırlı zaman ve geliştirici sayısıyla anca bu kadar oluyor.

Gönülden destekleyen herkese teşekkürler.

Saygılarımla.

3 Beğeni

Sadece linux dağıtımlarının, linux’un mantığını biraz anlamak bu soruların cevaplarını öğrenmek için yeterli. Örneğin windowst’a olmayan masaüstü yöneticilerinin ne anlama geldiğini anlarsan, google’a “xfce/dde ekran koruyucu nasıl eklenir” yazarak bir çok şeyi bulabiliyorsun zaten.

https://files.fosswire.com/2007/08/fwunixref.pdf bu liste işinize yarayabilir.Google’a Linux command reference list yazıp aradığınızda yararlanabileceğiniz bir çok kaynak bulabiliyorsunuz.

1 Beğeni