Pardus DDE'de Wifi sinyal kalitesi sorunu

Hayırlı çalışmalar. Pardus 17.1 in dde masaüstü ortamını “dell, asus ve toshiba” laptoplara kurdum ( çalışan olarak değil.) lakin Wifi ye bağlanmada sorunlarla karşılaştım. Bağlantı sorunu haricinde, bağlantı gerçekleştirdiklerimde, modemin yanında laptopları kullanmama rağmen, wifi sinyal kalitesinin düşük olduğunu faktettim. acaba modem mi bozuk diye yeniden Micropsoft un işletim sistemini kurduğumda Wifi sinyalinin yüksek olduğunu, DDE masaüstü ortamın da ki pardus un wifi sinyal kalitesinin düşük olduğunu gözlemledim. bir diş de internete bağlanıyor. ve çok yavaş çalışıyordu. bu bir sorun mu ve sorun ise bu sorunun giderilmesi için herhangi bir çalışmanız varmı? ve bazende şifreyi doğru girmeme rağmen bağlanılamadı uyarısıylada karşılaştığım oldu başka laptoplarda. Son olarak DDE masaüstü ortamı açılış hızlandırılması ile ilgili çalışmalarınız mevcut mu? iyi çalışmalar.

1 Beğeni

Son güncellemeleri aldınız mı hocam. Bir çok bug fixlendi.

1 Beğeni

Güncelleme sonrası sorun devam ediyor.

Bende ayni sorun ile karsilastim. Macbook Air 13" 2011 model laptopa Pardus 17.1 yukledim. Bu sorunu gidermek icin Pardus’teki terminal’e: lspci yazdim ve enter bastiktan sonra wifi kartimin markasinin broadcomm oldugunu gordum. Synaptic paket sisteminden (broadcomm) aradim ve paketleri yukledim. Wifi sorunumu bu sekilde cozdum.

1 Beğeni