Pardus depodan güncelleme veya uygulama çekerken internet hızı düşüyor

İyi günler arkadaşlar,

Pardus 17.2 kullanıyorum. Hastanede çalışıyorum birden fazla bilgisayara kurulum gerçekleştirdim hiçbir sıkıntı yaşamadım. Dün bir taneye daha kurmaya çalışırken Apt yapılandırılıyor kısmında takıldı kaldı. Daha sonra pardus çalışan ile bilgisayarı açtım baktım ki çalışan başka cihazın ip’sini almış. Elle başka ip verdim bu sefer güncelleme yaparken download hızı diplere vuruyor. Resmen internet ölüyor. Pardus 17.3 ile de denedim yine aynı sıkıntıyı yaşıyorum şuan. Fakat aynı cihazda normal bir indirme yaptığım zaman MB seviyesinde download hızına ulaşıyor. Bu konu ile ilgili sorun nedir nasıl çözülür yardımcı olursanız sevinirim.
İyi çalışmalar kolay gelsin.

1 Beğeni

Merhaba.
Doğru anlamak için soruyorum. Tarayıcıda hız testi yaptığınızda da düşük internet hızına sahip misiniz yoksa sadece Pardus güncellemesi yaparken mi düşük hızla indirme yapıyorsunuz?
Ayrıca sudo apt-get install diyerek güncelleme yaptığınızda sadece Pardus sunucularından değil yüklü olan uygulamaların sunucularından da veri geliyor.

Selamün Aleyküm

@Yunusemre bey -yanlış hatırlamıyorsam- sunuculara dos saldırısı yapıldığı söylemişti.

Bu da sunuculardan paketleri indirirken yavaşlamasına sebep olur.

@hasan0 Tarayıcıdan indirme yaptığımda herhangi bir sıkıntı yok gayet iyi indiriyor. Sadece terminal ekranda update veya bazı gerekli paketleri kurmaya çalışırken hız ölüyor resmen.

@sayneteng Bu sorun her kullanıcıda birkaç gündür bulunuyor. Zamanla bu sorun giderilecektir.

Teşekkür ederim hocam inşallah düzelir.

1 Beğeni

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.