Pardus Kurumsal 5.1 KDE'ye KDE Plasma 5 Yüklemek Mümkün Mü ?

Merhaba arkadaşlar,

Pardus KDE çok güzel fakat, KDE’nin plasma 5’i çok daha güzel. Yüklemenin bir yolu var mı acaba ?

Teşekkürler…

Sadece KDE olsun istiyorsanız,
Pardus 17.1 Server ı indirip kurun, sanki desktop kurar gibi ayarlarınızı yapın, ve sadece pardus-kde-desktop paketini kurun, size Pardus düzeltmeleriyle Plasma 5 i sunacaktır.

Selamlar.

2 Beğeni

neyse hocam gerek kalmadı, şu an Pardus 5.1 kullanıyorum ve KDE’sini yeni ikon ve temalarla biraz modifiye ettim. Çok daha super oldu…

Merhaba @maestro52 bey,

Pardus 17 kurun daki ısrarım sizin iyiliğiniz için, pardus-yenikusak repoları eski ve bakımı yapılmamakta yani freeze edilmiş durumda hem güncel değil hemde teknolojisi eski. O dönemde Pardus 17 nin testleri henüz bitmediği için çıkarılmış bir ürün. Karar sizin.

Saygılarımla.

Evet repoların eski olduğunu biliyorum, güncellenmiyor. Genelde güncel uygulamalarımı web sitelerden kuruyorum. Ayrıca biraz görselliğe önem verdiğim için 5.1’e geçtim tekrardan. Pardus 17 Deepin’de wifi sorunları yaşadım yoksa fena değildi. XFCE hiç görsel değildi, ona da KDE yukleyebilirdim ama uğraşmaya değmeyecek diye düşündüm. 5.1 gayet güzel, sorunsuz kullanıyorum :slight_smile: Ama ileride Pardus tekrar KDE, Unity, Pantheon ya da Gnome gibi guzel bir platforma gecerse neden olmasın. Uzun zamandır Ubuntu ve Elementary OS kullanıcısıyım bence Pardus bunlardan örnekler çıkarabilir. Özellikle Elementary güzel işler yapıyor görsellik anlamında :slight_smile: