Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

Ne güzel demişsiniz hocam.

Son gönderinizde ki dosyayı kurmak için Pardus Mağaza´yı silmemize gerek var mı?

Son gönderinizde ki dosya açıldı hocam.
Allah razı olsun

Saygıyla

2 Beğeni

Her şey vatan için. Selam ve dua ile…

1 Beğeni

İşlem tamam. Pardus Mağazanın açılmasında ve kullanılmasında sıkıntı yok. Elinize sağlık.

1 Beğeni

Hocam deb paketi çalışıyor lakin ben acaba olur mu diye
çalışan Pardus Mağaza´yı silip (bkz. sudo apt remove pardus-store sudo apt autoremove)
tekrardan depolardan yükledim. Çalışmadı.
Sebebi ne olabilir hocam?

Kolay gelsin
Saygıyla, hayırlı günler

Yenisini evde hazırladım depoya sürülmedi de ondan 0.0.23~alpha sürümü arızalı olan benim paylaştığım 24 versiyonu . Yarın ilk iş yayınlarız.

Selamlar.

2 Beğeni

bendede şifreden sonra uygulama listesi getiriliyor yazarak hemen kapanıyorhttp://forum.pardus.org.tr/uploads/default/original/2X/a/a6d1c3cd59a59ec5c6d76ea7be6c6bae4291c43d.png aynen hasan yaldır arkadaşın bahsettigi gibi

1 Beğeni

@dozerci Hocam bu işinize yaramadı mı?

1 Beğeni

son güncellemeden sonra yani bugün 25 06 2018 magaza düzeldi,

2 Beğeni

Merhaba arkadaşlar,

Mağazanın ilk kullanılabilir sürümü (0.1.0) yayınlanmış bulunmaktadır. Bu geliştirme bitti anlamına gelmiyor, geliştirme sürekli olacak ancak alpha sürümü kadar hızlı güncellemeler anında iyileştirmeler (çok kritik bir bug yoksa eğer) olmayacaktır. Daha çok minor version toplu güncellemeleri ile yolumuza devam edeceğiz.

Emeği geçen geri bildirimde bulunan yorum yapan beğenen beğenmeğen herkese şükranlarımı sunuyorum. 17.3 point release inde inşallah yüklü gelecek bir uygulamamız daha oldu böylece.

Versiyon 0.0.18~alpha sürümünden bu yana (0.1.0) yapılan iyileştirme ve yamalar aşağıdaki gibidir:

• Ekranı kapla düğmesi getirildi
  • Navigasyon barı ve arama panelleri performans iyileştirilmeleri yapıldı
  • Kategori simgleleri yüksek çözünürlükte bozulması düzeltildi
  • Uygulama listesi görsellerine yüklendi simgesi eklendi
  • Swipeview yapısı Stackview yapısına döndürülerek masaüstü kullanımına özdeşleştirildi
  • Animasyonları kapatma ayarı eklendi
  • Uygulama listesi görünüümü sütun sayısı ayarı eklendi
  • Mağaza açılış senaryosu kontrolü ayarı eklendi
  • Bazı Görsel iyileştirmeler yapıldı
  • Bazı durumlarda alınan “Parçalama arızası” hatası düzeltildi
  • Paket yöneticisi kaynak listesi düzeltilmesi (sıfırlama) ayarı eklendi
  • versiyon alpha dan minor versiyon 0.1.0 (beta) ya çekildi

Selamlar.

8 Beğeni

Mağazamız günden güne güzelleşiyor, iyileşiyor. Eksikler yavaş yavaş azalıyor. Elinize emeğinize sağlık.

Bu arada ayarlarda da bu butonu gördüm ama ne işe yaradığını tam anlayamadım. Biraz açıklayabilir misiniz?

1 Beğeni

Hocam sıradaki proje nedir? Sabırsızlıkla bekliyoruz.

1 Beğeni

Mağazadan kaynaklanmayan ancak mağazanın açılmasını engelleyebilecek hususlardan olan sources.list bozulmalarını düzelten bir özellik. Bunu otomatik yapabilirdik ancak bazı durumlarda bilerek yapıldığı veya yedeklenmesi gereken sources.list.d nin altında bulunan özel listeler olduğu için ayarın kendisini kullanıcı himayesi ve onayına bıraktık.

3 Beğeni

İndirdiğimiz .deb uzaltılı dosyayı pardus mağaza üzerinden kurabilirmiyiz.

1 Beğeni

hayır bunun için mağazada gdebi diye bir uygulama var sistem kategorisi altında olması lazım onu kullanın.

1 Beğeni

Herkese selamlar. Başlıktaki ( alpha sürümü yayınalndı) ibaresi kaldırılsa, sadece “Pardus Mağaza” kalsa sanki daha güzel olur gibi. Selametle kalınız.

3 Beğeni

Merhabalar,

Pardus 17.3 XFCE (64-bit) VBOX sanal bilgisayara kurulumunu yaptım. Güncelleştirmeleri vs. herşeyini yaptım. Forumda da incelemediğim yer kalmadı fakat mağazayı açamıyorum.

" sudo pkexec pardus-store " ile çalıştırdığımda “Operation canceled” hatasını veriyor. Görsel tarafta da “İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin” uyarısını veriyor.

Pardus-store sürümü (0.1.1~beta2)

Bu konuda yardımlarınızı talep ediyorum. Teşekkürler.

1 Beğeni

Şu adresi browserda açabiliyor musunuz ?

http://193.140.98.197:5000/api/v1/apps/

1 Beğeni

Bu adres açılmıyor.
Mağaza’nın açılmasında sık sık internet bağlantı sorunu uyarısı veriyor.

Ekleme: Bir süre sonra tekrar denedim şimdi adres açılıyor.

1 Beğeni

Sunucuda problem gözükmüyor DOS atak olabilir, networkü çok meşgul makinanın.

1 Beğeni

@Yunusemre öncelikle ilginizden dolayı teşekkürler.

Malesef açamıyorum.

1 Beğeni