Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

Selamün Aleyküm
Uçbirimden(terminalden) pkexec pardus-store komutunu verip şifreyi girin. Komut sonlandıktan sonra çıktıyı burada paylaşın. Sorun neymiş bakalım.
Selametle…

1 Beğeni

Mağaza girişinde versiyonu “alpha” diye belirtiyor.

1 Beğeni

Her şey harika çalışıyor. İnanılmaz mutlu oldum ben bunu gördüğüme. Süper. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

1 Beğeni

yok mu yardım edebilecek birisi

1 Beğeni

ya birde pardus youtube sayfası olsa ne nasıl yapılır anlatılsa hem sizin için ufak bir gelir olur hem reklam hemde biz izleyerek sorunlarımızı çozebiliriz teşekkürler

2 Beğeni

Linux dünyasında işlemler terminal ile rahatça çözülebildiği için videolar wşndowstaki kadar faydalı olmuyor. Forum ortamını daha başarılı buluyorum

3 Beğeni

Selamün Aleyküm
Bu mesajdakileri uygulayıp sonuçlarını yazınız.

1 Beğeni

Bu mağazadan yüklenen Spotify ne yazık ki yüklemeyi tamamlayamadı bende. xdg-desktop-menu: No writable system menu directory found hatası alıyorum. DDE üzerindeyim. Haricen kurdum.

@sagnavel bey, Yaptığınız aşamaları anlatır mısınız, haricen derken neyi haricen kurdunuz.

peki usta ben bunu linux kaliye nasıl yüklerim (kali yi kulan maya yeni başladım benim magzadaki lerin hiç birinin görüntüleri gözükmüyor o yüzden buna ihti yacım var lütfen yardım cı olursanız sevinirim şimdiden teşekürler

nasıl indirdin yardım cı olurmusun

abi hepsini yaptım ama son aşamada şey etikleyiciler işleniyor: dictionaries-common (1.27.4) …
Tetikleyiciler işleniyor: menu (2.1.47+b1) …
Tetikleyiciler işleniyor: libc-bin (2.27-3) …
┌─[root@kali]─[~]
└──╼ #sudo apt install pardus-store
Paket listeleri okunuyor… Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor… Bitti
E: pardus-store paketi bulunamadı

@cinnfis

kali ye pardus depolarını eklemen gerekli;

/etc/apt/sources.list

ancak bunu yapsan bile pardus deposu imzalarını pardus-archive-keyring paketini elle yükleyerek tanıtman lazım yoksa çalışmaz.

Pardus XFCE kalinin sadeleştirilmiş ve güzelleştirilip sağlamlaştırılmış hali gibi düşünülebilir, kali toollarını kullanmak istiyorsan kali nin repolarını pardusa eklemek yeterli, zaten bir pardus kullanıcısının kali ye dönmesi bana saçma geliyor ama tabi bir nusibet bin nasihattan iyidir.

Kolay gelsin.

2 Beğeni

ya afedersin ben kalii kulanıyom pardusa deyil fark edermi gerçek ten windows tan yeni çıktım afaladım biraz galiba

Haricen derken store üzerinden kurmadım demek istemiştim. snap üzerinden kurdum. Gerçi yine gözükmedi de kısayolu sistem klasöründen aldım. Mağazada da aynı hata oluştu. Sanırım bu dde masaüstü ortamının bir sorunu da olabilir. Bilmiyorum tabi.

Kali yerine Pardus kullanmaya ne dersiniz?
Eğer önemli dosyalarınız bulunuyorsa yedekleyip Pardus´a geçebilirsiniz.

Saygıyla

Anladım hocam bahsettiğiniz sorunu ben iş yerinde oluşturamadım yani mağazadan dde üstüne kurdum ve çalışıyor. Daha önceden bahsettiğim gibi mağazadaki uygulamalar incelenerek test edilerek mağazaya konuldu. Mantıken oynanmamış bir Pardus da problem olmaması gerekiyor. Yaptığınız adımları baştan sona detaylıca verebilirseniz sorununuzu çözmemiz kolaylaşır.

Geri bildiriminiz için teşekkürler.

Not: 19.06.2018 pardus mağaza son sürümü 0.0.23~alpha
Güncellemeyi unutmayın.

2 Beğeni

Tekrar son sürümü kullandığımda emin olup denedim. Ancak hala uygulama menüsünde ısrarla göstermiyor. Sorun değil zaten uygulama düzgün çalışıyor. Sadece benim kısayol oluşturmam gerekti. Snap olmadan kurdum bu sefer de. Dediğim gibi çalışıyor ancak sistem klasöründen kısayolu ben oluşturmak zorunda kalıyorum. Ama benim sorunum isolated case de olabilir. Eğer başkaların da olursa o zaman sıkıntı olur. Şimdilik çok önemli değil gibi duruyor. İlgilinize teşekkürler. (her şeyim güncel bu arada.)

1 Beğeni

terminale “sudo apt install pardus-store” yaz şifreyi gir kur. o zor gelirse synaptic paket yöneticisine pardus-store yaz ara. gelen paketi kur seçeneğiyle kurabilrisin. bu kadar basit cinnfis bey kardeşim. kolay gelsin

1. Pardus Mağaza son güncellemeden sonra aşağıda resimde görüldüğü gibi açılıyor ve hemen kapanıyor. Acaba çözüm nedir?
  2. Uç birimden açmak istediğimde ise yine yukarıdaki gibi açılıp kapanıyor ve çıktı şu:
    Pardus%20Magaza%202
    Parçalama arızası nedir?
    Not: Snaptic Paket Yöneticisi ile Tamamen kaldırıp yeniden kurdum. Sonuç yine aynı… OS: DDE 17.2