Pardus Mağaza ( ~alpha sürümü yayınlandı)

(Enes Boğaz) #41

Yunusemre Hocam,
Geliştiriciler kendi ürünlerinide yayınlayabilecekler mi?

Saygıyla

(Yunusemre Şentürk) #42

Bunu yapabilmek için bir engel yok, kendi uygulamanızın olduğu tek paketlik bir debian reposu yayınlayabilen zaten yapmış demektir. Ve bu aptly aracı ile çok kolay.

Selamlar.

(Enes Boğaz) #43

Cevap için teşekkürler peki repo bilgileri size gönderilirse sizde incelendikten sonra Pardus Mağaza´ya ekleyebilir misiniz?

Saygıyla

(Fatih Duman) #44

Hocam

Ismi ne olacak umarım store demiyicez.

(Kemal Oktay Aktoğan) #45

Bakkal olsa nasıl olur :upside_down_face::grin::blush::blush:

(Faruk GÖLLER) #46

Ekran görüntülerine baktıkça yüzümde bir gülümseme oluyor. Canım sıkıldıkça buraya gelip keyifleniyorum. :smiley:

(Fatih Duman) #47

Ben daha önce ismine pazar demiştim.

(Yunusemre Şentürk) #48

Türkçe oto çeviri tamam …

(Muhammed YILMAZ) #49

Oto çeviriden kastınız tanımları translate ile falan çevirttiniz mi? Tebrik ederim : )

(Yunusemre Şentürk) #50

hayır,

http://doc.qt.io/qt-5/qtlinguist-index.html

(Kemal Oktay Aktoğan) #51

Türkçe dil paketi hazır gibisinden :wink:
Yazılımı ingilizce geliştiriyorlar. Diğer yazılımlar gibi istenilen dile çevirisi yapılıyor. Pardus mağaza ise sistem dili ne ise o dilde kullanılmak üzere geliştiriliyor. Yani kendi arayüzünü, işletim sistemini siz hangi dilde kullanıyorsanız o dile ayarlıyor.

(Ramazan Mert Özkılıç) #52

Çok heycanlandım artık bitsede yükselek biran önce

(Yunusemre Şentürk) #53

Unutmayın bu bir alpha sürüm zamanla beraber şekillendireceğiz, cover edemediğimiz göremediğimiz bugları olabilir …

Hayırlı olsun. Test etmek isteyenler için ;

sudo apt update
sudo apt upgrade
sudo apt install pardus-store

Not: Geri dönüşleri lütfen şurası çalışmıyor şeklinde değil de, şu adımları sırayla izledim şununla karşılaştım şeklinde yaparsanız düzeltme imkanımız artar.

Yeni Ortam Yeni Deneyim: Pardus DDE
(yusuf) #54

Ekran%20g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_2018-04-30_11-27-02

neden yüklenmedi acaba yardımcı olursanız. adımları tek tek uyguladım son adımda bu cıktıyı verdi.

(Yunusemre Şentürk) #55

küçük e yazmışsınız büyük E yada y olcak …

(Turgut) #56

pardus mağaza yı yükledim ve şu sıkıntıyla karşılaştımDeepinEkranG%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC_alan-se%C3%A7_20180430131549

(Arif) #57

Yüklemeyi sorunsuz yaptı ama şu hata geliyor. MEB Hattı olan kurum bilgisayarından deniyorum. Muhtemelen MEB Engeli bulunan bir bağlantı mevcut. Onu tespit edebilmek için hangi web sitesinden veri çektiğine bakmak lazım sanırım.

(Kemal Oktay Aktoğan) #58

Uçbirim’den(terminal) açmayı deneyiniz. Hatayı oradan görme ihtimalimiz var.

(Arif) #59

Mevcut hata;

MEB Hattı dışında (MEB Hattı olmayan harici bir bağlantı ile) sorun yok şu anlık;

(Kemal Oktay Aktoğan) #60

Bilgisayarın başına geçer geçmez deneyeceğim biiznillah
Mutlu oldum şuan :heart_eyes::relieved: