Pardus Mağaza ( ~beta sürümü yayınlandı)

Çok çok rice ediyorum birisi sorunuma yardım edebilir mi ? Kullanmak istiyorum artık :smile:

1 Beğeni

Sublimetext meselesi ile aynı sorun kodu çalıştırın düzelir.

sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/*

1 Beğeni

Amaç synaptic in yerine geçmek değil, uzak yönetim sayesinde debian repolarında olmayan ancak ihtiyaç duyulan uygulamaları da komut kullanmadan sağlıklı bir şekilde kurabilmek, uygulama mağazası sonuçta. Tabii ki zamanla artacak herhafta bir uygulama eklenecek uygulama anasayfasındaki anket sayesinde. Ayrıca alpha sürüm demek daha aslında bir ürün yok ama test amaçlı hataları isterleri toplamak.

Teşekkürler.
Selamlar.

3 Beğeni

Hocam böyle bir problemim var yardımcı olan olursa sevinirim

1 Beğeni

Çok eğlenceli bir uygulama olmuş. Ayriyeten uygulamalara yorum yapma ve puan verme gibi özelliklerde olmalı bence.

7 Beğeni

Elinize sağlık bu gidişat iyi isteklere göre paketler gelir sanırım.Özellikle Kurum ve kuruluşları kullandığı programlara yönelinirse hem Piyasanın istediği program sıkıntısı ortadan kalkar hemde bu paketi yapan kişi para kazanır.Bu sayede üretkenlik artar.

3 Beğeni

Ellerinize sağlik on numara beş yildiz olmuş umarim daha iyi ileri seviye olur…
Geliştirme kısmında android studio gibi uygulamalari kur desteği var mssql2012 ya da visiul studio gibi yazılımla uğraşanlar için destek olunursa daha iyi olur

2 Beğeni

Merhaba @mertozkilic bey,

Default (öntanımlı) X configurasyonunuz bozulmuş, herhangi bir external ekran kartı yüklemesini manuel yaptıysanız configlerinize bakın, aksinde tavsiyem /home unuz ayrı ise format atmanız.

Google ettiğimde hep X config lerinin bozulması üzerine opengl in çalışmaması durumu anlatılmış.

1 Beğeni

Maalesef durum halen aynı, acaba Bakanlığa bildirip MEB sertifikası ile ilgili bir ayar değişikliği mi gerekecek?
Cep telefonu bağlantımı açtığımda gayet sorunsuz bağlanabiliyorum.

1 Beğeni

Hocam ekrandaki dalgalanmadan dolayı nvidia ekran kartını kurmaya uğramıştım ama olmafınkaldırırsam düzelirmi acaba

Anladığım kadarıyla sorun şu;
Mağaza, discord yazılımının simgesini çekmeye çalışıyor.
Simge de discordun kendi sitesinde yada MEB’in engeline takılmış bir sitede bulunuyor.
Simgenin bulunduğu site ssl bağlantısı ile açılıyor. Engelli olduğu için de hata verip açılmıyor.

@Yunusemre hocam
Bu tür hatalarda uygulamanın açılmasını engellemek yerine, uygulamanın bir bildirim yeri gibi birşey olsa da orada gösterse nasıl olur?
Sanki o hatayı yok sayıyormuş gibi. Böylece uygulama çalışmaya devam eder. Bu yapılabilir mi?

1 Beğeni

Merhaba @oktay454 hocam,
Aslında hata SSL ile değil de direk server a (193.140.98.197) ulaşamamsından kaynaklı.
SSL handshake hataları ayrıca ekran görüntüsü temini yapılamadığından görünüyor, uygulamanın offline senaryosu mümkün olmadığı için bu hata alınıyor. Yani server dan yanıt alamadığında boşuna açılmıyor, eğer açılırsa uygulama zaten kullanılmaz durumda, bütün içeriği online temin ediyor. Şöyle bir şey eklenebilir; içerik çekildikten sonra cachelenir oradan kullanmaya devam eder ancak en az bir defa serverla konuşması gerekiyor.

1 Beğeni

Yeni uygulamaların gelmesi sürekli birer birer ekleme şeklinde mi olacak? Sonuçta binlerce farklı uygulama var. Bu kadar fazla uygulamayı bir kaç kişinin tek tek elle yüklemesi pek mümkün gelmedi bana

1 Beğeni

Kimse elle yüklemiyor @edge35 bey, yanlış anlaşılma olmasın uygulama listesi yönetimi TUBİTAK - ULAKBİM e ait. Sadece çoktan seçmeli bir anket var; öncelik belirlemek adına.

Binlerce “desktop” uygulaması yok. Ve en çok kullanılan ve istenenler ile şekilleneceği için ucra köşede kalmış kullanılmayan uygulamalar listeye en son eklencek önceliğe sahip olmuş olacaklar.

1 Beğeni

Anladım, teşekkür ederim :smile:

1 Beğeni

Hocam Pardus Mağaza´da ücretli programlarda olacak mı?

Saygıyla

Menülerde sorun var

Bende de uygulama boyutu ekrana sığmıyor. Herhangi bir yerine gidince de daraltma gibi bir şey bulamadım.
Ekran görüntüsünde uygulamanın altı sığacak şekilde konumlandırdım. Üstü ekrandan dışarı çıktı.

Hocam bu mağaza kurulumu paket güncellemesi şeklinde gelebilirse çok hoş olur.

1 Beğeni

Bakınız böyle bir geri bildirimin bize hiç bir faydası yok, böyle bir görüntüye hangi yolları izleyerek ulaştınız, çalışan sistem öntanımlı oynanmamış sistem mi, sıfır kurulum DDE ve XFCE de hiçbir problem gözükmüyor görüntüsel olarak.

1 Beğeni