Pardus Sorun çizgi

Merhaba pardus u yüklüyorum ıso olarak yazdırdım sol üst köşede bir çizgi gidip geliyor dd yazdırdım gine aynı şekilde sebebi ne olabilir benim pc imde 2 tane usb yeri var pardusu yüklemek için mausu çıkartıyorum o yüzden olabilirmi ?

1 Beğeni

İndirdiğiniz iso kalıp dosyasının md5 kodunu Pardus 17.2 Sürüm Notları – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM linkindeki kodla karşılaştırınız. İndirme işleminde hata olabilir.

2 Beğeni

Merhaba hangi modda yazdırayım :smiley: :slight_smile:

daha dogrusu nasıl karşılaştırcam :smiley:

Pardus içinden karşılaştıracaksanız terminalden md5sum Pardus........iso komutu ile kodu öğrenerek Ana Sürümler – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM linkinde ki indirdiğiniz sürümün Sürüm Notları kısmındaki kodla karşılaştırabilirsiniz.
Windows üzerinden karşılaştırma yapacaksanız http://winmd5.com/ sitesindeki programı indirip kodu öğrenerek karşılaştırabilirsiniz.

Sorunda orada Pardus hiç açılmıyor ki :smiley: Ben Microsoft Word dosyasından karşılaştırdım ama o kodları karşılaştırdım böyle bi kod yok diyor bende kendi elimle ekledim işe yarar mı acaba? :slight_smile:

winmd5 programını indirip çalıştırdıktan sonra indirdiğiniz iso kalıp dosyasını seçip biraz bekledikten sonra bir dizi kod çıkartması gerekiyor. Bu kodu sitemizdeki md5 kodu ile karşılaştırmanız gerekiyor. Eğer md5 programın seçilen isonun kodunu göstermiyorsa veya sitemizdeki mk5 kodu ile aynı değilse indirme işlemini yeniden yapınız.

1 Beğeni

tek bu kodu buluyor 20a656541235de9b8ce09ac1b1a40639 oda var gösteriyo ama gine aynı hata :frowning:

Güvenli modda açılıyormu?

1 Beğeni

Hayır Açılmıyor O Çizgi Geliyor Yine Sol üst köşede gidip geliyor ---- bunun gibi :slight_smile: ? :frowning:

Bilgisayarınız 32 bitmi 64 bitmi? Özelliklerini yazarmısınız?
işlemci, ram, ekran kartı, sabir disk?

32 bit

64 biti deniyormuşum k.b sizide yordum 1 ay boyunca
17.2 nin 32 biti varmıdır ? :slight_smile:

Eski Sürümler – Pardus – TÜBİTAK ULAKBİM linkinden önceki sürümlerin 32 bitlik olanlarını indirebilirsiniz.

1 Beğeni

Onlarda Çok Eski Ya :frowning: Keşke 17.2 nin de 32 bit olsa

Windowsta dosya değerlerini doğrulamada benim blabildiğim en kolay yol bu eklenti…
İso dosyasının md5 değerlerini bu yöntem ile doğrulayabilirsiniz.
http://code.kliu.org/hashcheck/