Pardus Sorun çizgi


(Necati) #1

Merhaba pardus u yüklüyorum ıso olarak yazdırdım sol üst köşede bir çizgi gidip geliyor dd yazdırdım gine aynı şekilde sebebi ne olabilir benim pc imde 2 tane usb yeri var pardusu yüklemek için mausu çıkartıyorum o yüzden olabilirmi ?


(kaan) #2

İndirdiğiniz iso kalıp dosyasının md5 kodunu https://www.pardus.org.tr/pardus-surum-notlari-17-2/ linkindeki kodla karşılaştırınız. İndirme işleminde hata olabilir.


(Necati) #3

Merhaba hangi modda yazdırayım :smiley: :slight_smile:


(Necati) #4

daha dogrusu nasıl karşılaştırcam :smiley:


(kaan) #5

Pardus içinden karşılaştıracaksanız terminalden md5sum Pardus........iso komutu ile kodu öğrenerek https://www.pardus.org.tr/surumler/ linkinde ki indirdiğiniz sürümün Sürüm Notları kısmındaki kodla karşılaştırabilirsiniz.
Windows üzerinden karşılaştırma yapacaksanız http://winmd5.com/ sitesindeki programı indirip kodu öğrenerek karşılaştırabilirsiniz.


(Necati) #6

Sorunda orada Pardus hiç açılmıyor ki :smiley: Ben Microsoft Word dosyasından karşılaştırdım ama o kodları karşılaştırdım böyle bi kod yok diyor bende kendi elimle ekledim işe yarar mı acaba? :slight_smile:


(kaan) #7

winmd5 programını indirip çalıştırdıktan sonra indirdiğiniz iso kalıp dosyasını seçip biraz bekledikten sonra bir dizi kod çıkartması gerekiyor. Bu kodu sitemizdeki md5 kodu ile karşılaştırmanız gerekiyor. Eğer md5 programın seçilen isonun kodunu göstermiyorsa veya sitemizdeki mk5 kodu ile aynı değilse indirme işlemini yeniden yapınız.


(Necati) #8

tek bu kodu buluyor 20a656541235de9b8ce09ac1b1a40639 oda var gösteriyo ama gine aynı hata :frowning:


(kaan) #9

Güvenli modda açılıyormu?


(Necati) #10

Hayır Açılmıyor O Çizgi Geliyor Yine Sol üst köşede gidip geliyor ---- bunun gibi :slight_smile: ? :frowning: