Pardus xfce hakkinda videolar

Herkese Merhaba,

Burdan pardusu çok iyi bilen arkadaşlara seslenmek istiyorum. Lütfen her konuda video yayınlayabilirmisiniz. Bu işletim sisteminin windowstan aşağı kalır yanı yok. Fakat bilmediğimiz için uzak duruyoruz. Öğrenebilmemiz için videolar yayınlayabilirmisiniz. Birde bu konuda eğitim alabileceğimiz seminer yada kurslar varmı?

1 Beğeni

Merhaba;
Evet çok ciddi bir ihtiyaç. Bir arkadaş böyle videolar çekse, çoğu soru sorulmaz. Burdaki yoğunluk da azalmış olur.

kesinlikle destekliyorum. video ve belli başlıklar altında yazılı doküman olması süper olur, işletim sisteminin yaygınlaşmasında da büyük etkisi olacaktır. örneğin yeni bir kullanıcı olarak benim ihtiyaç duyduğum başlıklar;

1. laptop touchpad click özelliğinin aktifleştirilmesi
  2. televizyona bağlantı yapılması (hdmı ve normal)
  3. windows ve pardus iyi geçinemediğindeki hareket tarzı
  4. sadece pardus kurmak için yani -madem windowstan eksiği yok dedik- windowsu defedip sadece ama sadece pardus ile yola devam etmek hangi işlemler yapılmalı
  5. uçsuz bucaksız opensource evreninde biraz olsun araştırmaya başlarken yolu aydınlatacak küçük tiyolar.

Hocam Öncelikle Linuxta bende yeniyim ama yazılım vs hakkında biraz bilgim olduğu için az çok hallede biliyorum ama linux kullanmak İstiyorsanız Google ike iyi bir arkadaşlık kurmak şart çünkü pro kullanıcılar yardımcı olsa dahi biz amatörler oek beceremiyoruz internetteki videolarda basitleştirilmiş ama daha linux ne söylemeden anlatmadan hop direk kodlara geçiyor abi önce bana bi anlat niye kod kullanmam gerek sistem nasıl işliyor kullandığımız yazılım tabanının artıları ve eksileri neler hiç birşey söylemeden hoba direk kodlara geçiyor

2 Beğeni

Pardus’ü veya herhangi bir GNU/Linux dağıtımını öğrenmek için videolarla yola çıkmanızı tavsiye etmem. Tam olarak ne yapmak istiyorsanız internette araştırın. Türlü adımları uygulayın sonuç başarılı ise bunu kesinlikle bir yere not edin (ben bir deftere not alıyorum). Bu şekilde zamanla çalışma mantığını öğrenebilirsiniz. Oyun oynamayı sevenler üzülebilirler çünkü sevdikleri oyunlar Pardus üzerinde çalışmayabilir (PlayonLinux ile bazı windows oyunları kurulabiliyor ama performanslı çalışmayabiliyor.).