pardustan windowsa dönemiyorum

merhabalar cd dvd sürücü olmayan bir netbook a dd yansıması seklinde pardus 17.3 kurdum ama yaşadıgm ses sorunundan sonra tekrar rufus aracılıgıyla windows 7 iso dosyası oluşturup bootladım pardusu kurarken windowsu komple silip tek işletim sistemi olarak pardusu kurdum ama simdi windows usb kurulum dosyasını calıştıramıyorum bios ekranında usb secsem bile bios ayarlarına atıyor hiç bir şekilde usb icindeki windows 7 kurulum dosyasını calıştırmıyor security ayarları dahil herseyi yaptım ama durum başarısız forumlarda windows kurulum cd ve dvd si takınca düzeliyor görülüyor deniyor ama bu netbook oldugu icin usb den tekrar kurmam gerek bu konuda yardımlarınız bekliyorum büyük sıkıntı yarattı bu artık

1 Beğeni

Windows kalıp dosyasının yaktırılması farklı oluyordu sanırım. Forumda böyle bir konu daha önce açılmıştı. Arama yaparak bulabilirsiniz.

1 Beğeni

Birde bunun ile deneyin: (Pardus Kalıp Yazdırıcı)
sudo apt install pardus-imagewriter

Ayrıca şu konulara da bakabilirsiniz;

Saygıyla

ISO dosyasını tekrar indirin. İnerken bozulmuş olabilir yada diske yazdirirken hata oluşmuştur.

arkadaşlar pardus windows 10 iso yükledim liakin flask disk e yazdıramıyorum. win 10 a dönmek istiyorum yardımcı olur musunuz

woeusb ile yazdırmayı denediniz mi?

hayır ama deneyeyim.
şimdide mağaza açılmıyor

Aşağıdaki komutları uçbirimde çalıştırırsanız mağaza açılır

sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/*
sudo apt-get update
sudo pardus-store

Gdebi kurmak için mağaza dışında aşağıdaki komutuda kullanabilirsin
sudo apt install gdebi

woeusb indirmek için tıklayınız

maalesef yükleme yapamadm

pardus da iken win 10.iso yu nasıl flash disk e atabilirim arkadaşlar… win 10 yüklemek istiyorum

sudo apt-get update
sudo apt-get install gnome-multi-writer

Yukarıdaki komutlarla multiwriter kurunuz. Daha sonra başlat menüsünden açınız yada sudo gnome-multi-writer komutu ile açınız ve ISO yu bu program ile USB ye yazınız.

Asıl yöntemi WoeUSB ile yazdirmak aslında ama nedense sizde kurulmamış hatayla ilgili bilgi verirseniz yardımcı oluruz kurulum için. Multiwriter ile deneyiniz olmazsa WoeUSB ile ilgili hatayı çözeriz

link kırılmış ondan indirememişsin WoeUSB 'yi denedim şimdi ordan kuramadım bende aşağıdaki linkten indirip gdebi ile kurunuz.

Pardus içi WoeUSB.dep

Gdebi 'yi pardus mağazadan tek tıkla kurabilirsiniz yada aşağıdaki komutu uçbirimde çalıştırarak:

sudo apt install gdebi

gdebi yerine @eminfedar in geliştirdiği 'Debins’i de kullanabilirsiniz.

Bu Github sayfasından indirebilirsiniz.

Buda konu bağlantısı.

Saygıyla

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.