Pardus'u Başka Bilgisayarda Kurunca Sürücüler Yeni Bilgisayarda da Yüklenir mi?

Hocam iyi günler kolay gelsin.
Arkadaşım Pardus kurmak istiyordu kendi bilgisayarında; kuramamış, bana harddiskini verdi kurmam için. Ben şimdi kendi bilgisayarımda kurarsan benim bilgisayarımın sürücüleri yüklenecek, peki ben harrdiski arkadaşıma verdiğimde, harddiski bilgisayara takıp çalıştırırsa kendi bilgisayarının sürücüleri yüklenir mi?

Hocam windowstaki gibi acronis vb programlarla imaj alarak farklı chipsetli bilgisayarlara klonlama yapılabilir mi ? Öyle bildiğiniz program mevcut mudur.

1 Beğeni

Hocam peki açılırsa arkadaşımın bilgisayarında süürücüleri Pardus otomatik mi yükleyecek yoksa her sürücüyüü sitesinden mi indirecek?

Hocam aslında harddiski (sabit disk) okumadı. Onun dışında sıkıntı olmadı. Buna göre sürücüler otomatik yüklenir mi?

Yine de teşekkürler hocam.

Teşekkürler. Windowsu tamamen bıraktım her konulara bakıyorum. Ne kadar sorarsam o kadar çok öğrenirim. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyorum.

2 Beğeni

Yükleyebilirsiniz ÖNYÜKLEYİCİYİ ARKADAŞINIZIN diski olarak çeçmek kaydıyla

1 Beğeni

Hocam formatladım, yarın çalışırsa sizin bu gönderinizi çözüm olarak işaretleyeceğim.
İyi günler, saygıyla

Merhaba;
Evet yüklenir. (Eğer çekirdek içinde olmayan bir sürücü yoksa.)
Ben çok defa denedim. Diski söküp başka bilgisayara takıyorum hiç bir sorun olmadan bitemamiha, aynen çalışıyor.
Hasan beyin ıvır zıvır diye bahsettiği komutları kullanmanıza gerek yoktur.
Selamlar.

1 Beğeni

Hocam haklısınız, çalıştı. Eskiden harddiskinde Windows 7 varmış açmamış ama şimdi Pardus 17.1 var çalışıyor.

1 Beğeni