Pencerelerde Bozuk Görüntü ve Yazılar

Merhabalar arkadaşlar.
Benim sistemde bazı pencereler ve içerikleri neden böyle kötü görünüyor, yazı neredeyse okunmayacak derecede? Görsellerden durumu görebilirsiniz.
Bu durumu format atmadan konsoldan düzeltebilir miyiz? Çünkü sistemi özelleştirdim ve bir çok yükleme yaptım, format atmak ağrıma gider.

Kullandığınız KDE4 ün resmi desteği bulunmamaktadır bilginize ve sistemin kararsızlığından TÜBİTAK sorumlu değildir.

Ayarlardan Öntanımlılar butonunu kullanarak belki kurtarabilirsiniz. (Masaüstü efektleri - Çalışma alanı görünümleri vb ayarlar için için ayrı ayrı deneyiniz)

Bilgim var Yunus bey kimseyi sorumlu tutacak değilim. Yardım babında çözüm olursa sevinirim yardım edilmezse canlar sağolsun.

Anladım bilgi vermek adına yazdım, çünki sistem security patchleri almayı bir yana bırakın normal güncelleme dahi almıyor. Kullanmak riskli olucaktır.

Peki Cüneyt hocam deneyeceğim. Bir ayrıntı paylaşmak isterim: İki ayrı yükleme yaptım biri benim bilgisayara diğeri iş bilgisayarına. Her ikisine de KDE masaüstü yükledim. Benim bilgisayarda böyle bozuk görüntüler oluşuyor ancak diğer bilgisayarda görüntüde ve yazılarda hiç bozulma yok. İlginç bir durum. Benim bilgisyarda virtualbox içinde bile yazılar bozuk görünüyor. Diğerinde virtualbox içinde böyle bir durum söz kopnusu değil.

İyi çalışmalar.

Hocam KDE yi kaldırdığım için ve tam hatırlayamadığım için hangi menüye girmeniz gerektiğini net bir şekilde söyleyemem ama yanlış hatırlamıyorsam bu sorunu düzeltmek için KDE Sistem Ayarları’ndaki yazı tipi ve dpi ayarlarını kurcalamanız gerekiyor. Birkaç deneme ile stabil ayarı bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Umarım çözüm buradadır.

Saygılar.

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.