Pencerelerdeki içerikleri kaydırırken ki odaklanma

Merhabalar. Uçbirimi kullanıp, bir yandan da webden kodları okurken fark ettim ki, fare’yi webin üzerine getirip (web penceresine tıklamadan) kaydırma hareketi yapınca web penceresi ön plana çıkıyor ve uçbirim arkada kalıyor. Sistem web penceresine odaklanıyor. Bu işlem windows’ta odaklanma değiştirmeden (yani webde kaydırma yapsam da consol hala odaklanmış ve en üstte olmaya devam ediyor.). Pardus bu işlemin farklı olması bilinçli olarak mı yapıldı yoksa bir kusur mu? Benim asıl merak ettiğim bunu win10’daki gibi, odaklanma değişmeden kaydırmayı sağlamanın bir ayarı var mı?

1 Beğeni

Bu bir özelliktir. Ayarlar - Pencere Yöneticisi - Odak seçeneğinden bunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

1 Beğeni

Hızlı cevabınız için çok teşekkür ederim :slight_smile: Dediğiniz ayar menüsüne girdim lakin istediğim gibi içerik kaydırmada odağın değişmesini engelleyen bir seçenek bulamadım (her birini tek tek denedim) :frowning:

Bu konu son cevaptan 30 gün sonra otomatik olarak kapatıldı. Yeni cevap girilmesine izin verilmiyor.

Ayarlar - Pencere Yöneticisi İnce Ayarlar -
Onay sekmesindeki;
Odaklama çalma koruması etkibleştir

Erişilebilirlik sekmesindeki; Herhangi bir fare tuşuna basıldığında pencereleri yükselt

onay kutucuklarını deneyin.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim, alttaki ile halloldu :slight_smile:

Erişilebilirlik sekmesindeki; Herhangi bir fare tuşuna basıldığında pencereleri yükselt

1 Beğeni