Program kurma ve kaldirma

Pardus kde 32 bit indirdim benim pc 64 bit degil malesef neyse ilk defa bir linux ile calisiyorum. Anlicaniz hersey benim icin cok yeni. Pardus kullanabiliyorum hersey yeni ama alsiyorum yavas yavas. Benim sorunum nasil yeni program ekleyip veya kaldirabilirim internete biraz arastirdim Synaptic paket ile oluyormus onuda actim ama birincisi synaptic tazele yapmiyor tikladiktan sonra biraz bekliyor sonra zaman asimina ugradi diye bir hata veriyor. Ornegin firefox yeni surumunu yuklemek istedim ama yapamadim dosya indirdim ama naisl kuracagimi bilemedim bende synaptic ile bakim dedim ordada guncelleme yapamadim. Yardimci olursaniz sevinirim.

2013 depo adresleri güncelleme işllemlerini yapmanız gerekiyor.

firefox güncellemesi için:

Yeni depoları ekleme ve güncelleme için:

Depolardan program kurma ve kaldırma için:
ALT+F2 tuşuna basarak açılan çalıştırma kutusuna “synaptic” yazıp Synaptic Paket Yöneticisi’ ni açıyoruz
Yönetici parolası isteyecktir. Parolanızı yazıp Tamam butonuna basın
Kurmak istediğiniz (örnek: kdenlive video editörü diyelim) programın adını yazarak listeden isminin üzerinde sağ tıklıyoruz ve kurulum için işaretleyi seçiyoruz. (Aynı şekilde kaldırmak istediğimiz program içiden sağ tıklıyoruz ve kaldırmak için işaretleyi seçiyoruz) Uygula butonuyla paketleri kuruyoruz veya kaldırıyoruz.

Nihayet oldu cok tesekkur ederim

1 Beğeni